W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

bryg. Andrzej Kalinowski

Komendant Powiatowy PSP w Zambrowie

Zdjęcie portretowe komendanta bryg. Andrzeja Kalinowskiego na białym tle w mundurze galowym.

Bryg. mgr inż. Andrzej Kalinowski z ochroną przeciwpożarową związany jest od 1999 r., kiedy to rozpoczął naukę w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu. Po jej ukończeniu i uzyskaniu stopnia mł. aspiranta został skierowany do Komendy Powiatowej PSP w Zambrowie, gdzie pełnił służbę na stanowisku starszego ratownika w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Zambrowie.

Od 2002 r. pełnił służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Łomży, gdzie zdobywał doświadczenie na stanowiskach bezpośrednio związanych z prowadzeniem działań ratowniczych. W trakcie służby podjął naukę na niestacjonarnych studiach I i II stopnia w  Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie na wydziale inżynierii bezpieczeństwa pożarowego, które ukończył w 2012 r. uzyskując tytuł mgr inżynierii bezpieczeństwa pożarowego. Doświadczenie zdobywał pełniąc służbę w pionie operacyjnym na stanowiskach takich jak: specjalista, zastępca naczelnika wydziału, naczelnik wydziału i dowódca JRG. Nabyte umiejętności i doświadczenie zawodowe oraz predyspozycje osobowe zaowocowały wysoką ocena przełożonych oraz powierzeniem pełnienia obowiązków Komendanta Powiatowego w Komendzie Powiatowej PSP w Zambrowie z dniem 26.02.2022 r.

Dnia 25 kwietnia 2022 r. w związku z decyzją Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Sebastiana Zdanowicza, bryg. Andrzej Kalinowski objął stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie.

Za zaangażowanie i poświęcenie w wykonywaniu obowiązków służbowych oraz za swoją postawę w służbie został wielokrotnie wyróżniony odznaczeniami i medalami państwowymi oraz resortowymi.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
18.03.2022 09:03 mł. kpt. Mateusz Czarnowski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Samodzielne Stanowisko Pracy ds. Organizacyjnych
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
bryg. Andrzej Kalinowski 5.0 14.11.2023 13:22 kpt. Mateusz Czarnowski
mł. bryg. Andrzej Kalinowski 4.0 27.04.2022 10:52 mł. kpt. Mateusz Czarnowski
mł. bryg. Andrzej Kalinowski 3.0 27.04.2022 10:12 mł. kpt. Mateusz Czarnowski
mł. bryg. Andrzej Kalinowski 2.0 27.04.2022 10:11 mł. kpt. Mateusz Czarnowski
mł. bryg. Andrzej Kalinowski 1.0 18.03.2022 09:03 mł. kpt. Mateusz Czarnowski

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}