W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. bryg. Krzysztof Konicki

Komendant Powiatowy PSP

Zdjęcie portretowe Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie starszego brygadiera Krzysztofa Konickiego na jasnym tle w mundurze wyjściowym ze sznurem galowym.

St. bryg. mgr Krzysztof Konicki jest związany z ochroną przeciwpożarową od 1990 roku, kiedy to rozpoczął służbę w Zawodowej Straży Pożarnej w Białymstoku na stanowisku pomocnika przodownika roty. Doświadczenie zawodowe zdobywał na różnych stanowiskach służbowych, ucząc się pożarniczego rzemiosła bezpośrednio podczas działań ratowniczych i systematycznie podnosząc poziom wykształcenia zawodowego. Po powołaniu Państwowej Straży Pożarnej pełni służbę w JRG PSP Nr 2 w Białymstoku na stanowiskach: dyspozytora, dowódcy zastępu i dowódcy zmiany. W 1999 roku przeniesiony służbowo do KW PSP w Białymstoku do komórki kadrowej, gdzie powierzono zadania kadrowo-szkoleniowe i bhp, które realizował na stanowiskach: starszego inspektora, starszego instruktora, kierownika sekcji, zastępcy naczelnika wydziału, a od 2016 roku naczelnika wydziału kadr. Od 27 lutego 2021 roku powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie.

 Poza zawodową służbą strażacką działa społecznie na rzecz ochotniczych straży pożarnych oraz w Podlaskim Stowarzyszeniu Kultury Fizycznej i Sportu „Strażak”, gdzie jest organizatorem wielu przedsięwzięć szkoleniowych i sportowych.

St. bryg. mgr Krzysztof Konicki za swoją służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz za działalność społeczną wyróżniony został wieloma odznaczeniami państwowymi, resortowymi i branżowymi: Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Złotym za Długoletnią Służbę, Złotą Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Znakiem Związku ZOSP RP, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa oraz wieloma innymi.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
04.03.2021 14:12 mł. kpt. Mateusz Czarnowski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Agnieszka Mioduszewska
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. Krzysztof Konicki 1.0 04.03.2021 14:12 mł. kpt. Mateusz Czarnowski

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP