W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. bryg. mgr inż. Adam Dobrosielski

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie

Mężczyzna w okularach siedzi w mundurze i patrzy przed siebie. Za mężczyzną biała ściana.

Przebieg służby

st.bryg. Adam Dobrosielski jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył w 1993 roku uzyskując tytuł mgr. inż. pożarnictwa. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie Bezpieczeństwa i ochrony człowieka w środowisku pracy w CIOP PIB w Warszawie oraz w zakresie Logistyki w administracji publicznej i Zarządzania kryzysowego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Do czasu powołania na stanowisko komendanta powiatowego pełnił funkcję dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Realizował również zadania na innych stanowiskach, w tym dotyczących spraw technicznych i kontrolno-rozpoznawczych. Cały okres służby związany z Żurominem.

Kierował licznymi działaniami ratowniczo-gaśniczymi ratując życie, zdrowie i mienie mieszkańców powiatu żuromińskiego. Były to min. działania związane z likwidacją pożarów i miejscowych zagrożeń tj. wywrócona i rozszczelniona cysterna z gazem propan-butan w 2006 r., ogniska ptasiej grypy w 2007 r., wybuch gazu propan-butan i pożar w domu jednorodzinnym w Kuczborku w 2008 r., pożar w zakładzie produkcji peletu w Straszewach w 2018 r., pożar naziemnego zbiornik z gazem propan-butan w Poniatowie w 2020 r., oraz liczne pożary wielkopowierzchniowe ferm drobiu i lasów.

Jako komendant powiatowy jest członkiem Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz członkiem nieetatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Żuromińskiego.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
26.11.2020 09:50 Joanna Łukasiak
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Joanna Łukasiak
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. mgr inż. Adam Dobrosielski 2.0 11.12.2020 14:58 Joanna Łukasiak
st. bryg. mgr inż. Adam Dobrosielski 1.0 26.11.2020 09:50 Joanna Łukasiak

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP