W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Akcja informacyjna dotycząca szczepień przeciwko COVID-19

29.03.2021

Druhowie i druhny z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu żyrardowskiego czynnie włączyli się w akcję mającą na celu przekazanie informacji o sposobach rejestracji na szczepienie.

Dwóch druhów oraz jedna druhna stoją na tle samochodu strażackiego, trzymają w rękach ulotki oraz maseczki ochronne

Druhowie i druhny z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu żyrardowskiego czynnie włączyli się w akcję mającą na celu przekazanie informacji o sposobach rejestracji na szczepienie. Wiadomość skierowana jest głównie do mieszkańców wsi i małych miejscowości. Materiały trafiają przede wszystkim do osób, które mieszkają samotnie, bądź mają ograniczoną możliwość dostępu do źródeł informacji. W naszym powiecie rozdysponowanych zostanie 16 000 ulotek informacyjnych.

Z powyższymi ulotkami oraz maseczkami ochronnymi strażacy z jednostek OSP z gminy Puszcza Mariańska w ubiegłym tygodniu dotarli do mieszkańców tejże gminy, korzystając z pojazdów straży pożarnej. Założeniem prowadzonej akcji jest, aby dotrzeć do jak największej liczby osób, zwłaszcza seniorów.

W przekazywanych ulotkach zawarta jest informacja w jaki sposób zarejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19 i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Podane są też porady o czym należy pamiętać i jak się chronić przed pandemią. Wskazane są numery telefonów do koordynatorów gminnych w przypadkach, gdyby seniorzy chcieliby skorzystać z transportu do punktu szczepień.

 

Zdjęcia (8)