W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dystrybucja środków ochronnych do miejsc kultu religijnego na terenie powiatu żyrardowskiego

31.03.2021

Dwóch druhów, jedna druhna i ksiądz stoją przy baniakach z płynem dezynfekcyjnym oraz kartonami z maseczkami. w tle zielone krzewy i granatowy samochód

31 marca 2021 roku przeprowadzono dystrybucję środków ochronnych do miejsc kultu religijnego na terenie powiatu żyrardowskiego. Realizacja procesu dostarczania maseczek ochronnych i płynów do dezynfekcji do parafii rzymskokatolickich oraz innych wyznaniowych chrześcijańskich to ciąg dalszy walki funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z pandemią koronawirusa, która wciąż przybiera na sile.

Żyrardowscy strażacy otrzymali tym razem 93.500 maseczek ochronnych oraz 550 litrów płynu do dezynfekcji, które dzięki wsparciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych dostarczono do obiektów kultu religijnego, w których sprawowane są nabożeństwa. Dzięki zaangażowaniu strażaków środki ochronne sprawnie dotarły do odbiorców, którzy wykorzystają je z troską o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Akcja dystrybucji płynów i maseczek na szczeblu województwa mazowieckiego koordynowana jest przez wojewodę mazowieckiego, w ramach pomocy pochodzącej z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

 

Opracowanie: mł. kpt. Katarzyna Piszczek, KP PSP w Żyrardowie
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Żyrardowie, OSP Bartniki, OSP Mszczonów, OSP Żyrardów

Zdjęcia (11)