W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Dziecka z żyrardowskimi strażakami

01.06.2021

Strażak trzyma w rękach fantom dziecka i uczy siedzące wkoło niego dzieci pierwszej pomocy.

Dzień Dziecka, to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych polskich świąt, które jest powszechnie akceptowane i obchodzone. Wśród tych, którzy co roku, w dniu 1 czerwca przyczyniają się do uatrakcyjnienia obchodów święta dzieci, są tradycyjnie żyrardowscy strażacy. Także w tym roku, choć pandemia zakłóciła obchody i planowane imprezy dla dzieci, to zachowując odpowiednie rygory sanitarne, strażacy KP PSP w Żyrardowie postanowili aktywnie włączyć się w obchody Dnia Dziecka.

1 czerwca żyrardowscy strażacy wzięli udział w organizacji Dnia Dziecka w Niepublicznej Szkole Podstawowej Nr 1 im. K. Kolumba w Żyrardowie oraz Miejskich Obchodów Dnia Dziecka na Placu Jana Pawła II w Żyrardowie . Przeprowadzono m.in. pokazy sprzętu i samochodu strażackiego, naukę udzielania pierwszej pomocy, a także przybliżono dzieciom zawód strażaka. Nie zabrakło również pogadanki na temat zasad bezpiecznego zachowania podczas nadchodzących wakacji oraz numerów telefonów alarmowych. Nasi milusińscy mieli możliwość wejścia do wnętrza samochodu strażackiego oraz zapoznania się z jego budową. 

Opracowanie: kpt. Katarzyna Piszczek  - Komenda Powiatowa PSP w Żyrardowie
Zdjęcia: KP PSP w Żyrardowie

Zdjęcia (8)