W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Jubileusz 90-lecia OSP Bartniki

28.08.2021

Przedstawiciele jednostek OSP stoją w rzędzie, poczty sztandarowe prezentują sztandary

28 sierpnia 2021 r. odbył się uroczysty apel z okazji  Jubileuszu 90 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartnikach połączony z obchodami Gminnego Dnia Strażaka.

Uroczystość poprzedziła msza św. w intencji strażaków w kościele pw. św. Antoniego w Radziwiłłowie. Po nabożeństwie pododdziały oraz zaproszeni goście przemieścili się na plac przed strażnicą Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartnikach.

Uroczysty apel rozpoczął się złożeniem meldunku Prezesowi OSP Bartniki dh Krzysztofowi Sobczykowi. Kolejnym punktem było odegranie hymnu oraz podniesienie flagi państwowej. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła orkiestra z OSP Bolimów.

Zaproszonych gości przywitał Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartnikach dh Krzysztof Sobczyk. Po przywitaniu gości i przedstawieniu historii jednostki odbyło się uroczyste wręczenie medali o odznak członkom jednostek OSP.  Następnie zostały wręczone podziękowania zaproszonym gościom. Komendę Powiatową PSP w Żyrardowie reprezentował komendant powiatowy PSP w Żyrardowie bryg. Tomasz Cybul oraz kierownik sekcji organizacyjno-kadrowej kpt. Katarzyna Piszczek.

Uroczysty apel zakończył się odprowadzeniem sztandarów oraz złożeniem meldunku o zakończeniu uroczystości.


Opracowanie: kpt. Katarzyna Piszczek  - Komenda Powiatowa PSP w Żyrardowie
Zdjęcia: Tadeusz Sułek "Życie Żyrardowa", OSP Bartniki

Zdjęcia (6)