W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Jubileusz 95-lecia OSP Nowe Kozłowice oraz przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego

04.09.2021

Przedstawiciele OSP Nowe Kozłowice oraz zaproszeni goście stoją na tle nowo przekazanego samochodu ratowniczo-gaśniczego

4 września 2021 r. odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 95 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowych Kozłowicach połączone z poświęceniem i przekazaniem nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego. Komendę Powiatową PSP w Żyrardowie reprezentował komendant powiatowy PSP w Żyrardowie bryg. Tomasz Cybul oraz zastępca komendanta powiatowego PSP w Żyrardowie st. kpt. Marek Krawczyk.

Uroczystość rozpoczęła się polową mszą św. w intencji strażaków. Następnie powitano zaproszonych gości, odczytano rys historyczny jednostki OSP w Nowych Kozłowicach oraz wręczono medale i odznaczenia zasłuzonym druhnom i druhom.  

Kolejnym punktem obchodów było uroczyste poświęcenie i przekazanie średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego Volvo FL280 jednostce OSP Nowe Kozłowice.

Po odczytaniu aktu przekazania samochodu pożarniczego, Wiceminister Aktywów Państwowych i Poseł na Sejm RP Maciej Małecki wręczył dokumenty oraz kluczyki do nowego pojazdu.

Komendant Powiatowy PSP w Żyrardowie, w imieniu własnym oraz funkcjonariuszy i pracowników cywilnych KP PSP w Żyrardowie skierował do zebranych słowa uznania i gratulacje oraz przekazał na ręce prezesa jednostki OSP list okolicznościowy.

Uroczysty apel zakończył się odprowadzeniem sztandarów oraz złożeniem meldunku o zakończeniu uroczystości.

 

Opracowanie: kpt. Katarzyna Piszczek  - Komenda Powiatowa PSP w Żyrardowie
Zdjęcia: OSP Nowe Kozłowice

Zdjęcia (4)