W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szczepienia przeciw COVID-19 strażaków z powiatu żyrardowskiego

06.04.2021

Trzech strażaków w mundurach stoi przed punktem szczepień. Każdy z nich ma na twarzy maseczkę ochronną.

24 marca 2021 r. o godzinie 14.00 w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym rozpoczął się proces szczepień przeciw COVID-19 dla grupy 1C „służby mundurowe".

Przystąpienie do szczepień poprzedzone było briefingiem prasowym z udziałem wiceministra w MSWiA Pana Błażeja Pobożego a także komendantów głównych służb mundurowych podległych MSWiA. „Każdego dnia służby mundurowe dbają o bezpieczeństwo obywateli a od roku są na pierwszej linii walki z pandemią” – podkreślił podczas konferencji wiceminister Błażej Poboży. Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak przekazał słowa podziękowania dla Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za uruchomienie szczepień dla służb mundurowych. Ponadto, do funkcjonariuszy i druhów skierował słowa „Funkcjonariuszki i funkcjonariusze, druhny i druhowie apeluję szczepcie się! Jesteście na pierwszej linii frontu! Żeby ratownik mógł ratować musi być zdrowy". Komendant Bartkowiak zaapelował również do wszystkich strażaków, którzy przeszli chorobę COVID-19 lub mają potwierdzoną obecność przeciwciał w organizmie, o oddawanie osocza. Jednocześnie podziękował za wszystkie dotychczasowe działania w walce z pandemią.

Po konferencji rozpoczęto proces pierwszych szczepień, któremu poddał się m.in. komendant główny Państwowej Straży Pożarnej wraz z zastępcą.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem szczepień 6 kwietnia 2021 r. w wyznaczonym punkcie szczepień w Szpitalu Powiatowym w Żyrardowie rozpoczął się proces szczepień przeciw COVID-19 dla funkcjonariuszy KP PSP w Żyrardowie oraz druhów z jednostek OSP z terenu powiatu żyrardowskiego. W pierwszych dwóch dniach zaszczepionych zostanie 65 osób. Kolejne szczepienia prowadzone będą  w oparciu o kalendarz i wytyczne Ministerstwa Zdrowia.

W dniu szczepienia każdy strażak, który ma zostać poddany szczepieniu powinien mieć przy sobie 2 wypełnione przed samym szczepieniem formularze oraz dowód osobisty. Formularze znajdują się do pobrania poniżej oraz zostały rozesłane do jednostek OSP drogą mailową.

Materiały

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciwko COVID-19
Kwestionariusz​_wstepnego​_wywiadu​_przesiewowego​_przed​_szczepieniem​_osoby​_doroslej​_przeciwko​_COVID-19.PDF 0.08MB
Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych Szczepienia przeciwko COVID-19
Oswiadczenie​_o​_wyrazeniu​_zgody​_na​_przetwarzanie​_danych​_osobowych​_Szczepienia​_przeciwko​_COVID-19.pdf 0.32MB

Zdjęcia (5)