W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

bryg. Łukasz Węgliński

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu

bryg. mgr inż. Łukasz Węgliński w mundurze wyjściowym Państwowej Straży Pożarnej

bryg. mgr inż. Łukasz Węgliński
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu

Łukasz WĘGLIŃSKI urodził się 17 kwietnia 1980 roku w Nisku. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 2000 roku, jako słuchacz-kadet w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie. Po ukończeniu szkoły, z dniem 1 sierpnia 2002 roku, został skierowany do służby w Komendzie Powiatowej PSP w Żywcu i mianowany na stanowisko starszego ratownika w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP. W 2005 roku został przeniesiony do pełnienia służby w systemie codziennym. W trakcie służby awansował na kolejne stanowiska, a w 2017 roku objął stanowisko Naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego. Od czerwca 2018 roku pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu, a z dniem 1 lutego 2019 roku Śląski Komendant Wojewódzki PSP powołał go na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu.
W trakcie służby sukcesywnie podnosił kwalifikacje zawodowe: ukończył studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa, studia inżynierskie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Bielsku-Białej oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w PSP w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Z dniem 1 lutego 2021 roku Śląski Komendant Wojewódzki PSP powołał mł. bryg. Łukasza Węglińskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu. 

Odznaczony m. in.: Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę – 2015 rok, Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2021 rok, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – 2016 rok, Srebrnym Krzyżem Zasługi Orderu Świętego Floriana – 2021 rok.

{"register":{"columns":[]}}