Przegląd Międzynarodowy
-
04.06.2021"Przegląd Międzynarodowy" : nr 1/2021W pierwszym tegorocznym numerze Przeglądu Międzynarodowego piszemy m.in. o ogłoszonych pod koniec zeszłego roku planach Komisji Europejskiej dotyczących sektora audiowizualnego i proponowanych unijnych aktach prawnych dotyczących usług cyfrowych, o nowym zakresie obowiązków organów regulacyjnych ds. mediów w Irlandii i Wielkiej Brytanii, o inicjatywie nadawców publicznych na rzecz publikowania wiarygodnych wiadomości oraz o tym, jak kreskówki mogą przyczynić się do nauki czytania.
-
"Przegląd Międzynarodowy" : nr 4-5/2020W tym numerze Przeglądu można przeczytać m. in. o rozpatrywanych możliwościach zmiany sposobu finansowania BBC, o kolejnym raporcie Europejskiej Unii Nadawców na temat zaufania do mediów oraz niektórych konsekwencjach, jakie niesie dla mediów pandemia.
-
"Przegląd Międzynarodowy" : nr 3/2020W trzecim numerze Przeglądu Międzynarodowego można przeczytać, jakie działania wspiera Komisja Europejska środkami z funduszu na rzecz wolności i pluralizmu mediów oraz jak Twitter i belgijski organ regulacyjny CSA starają się przeciwdziałać mowie nienawiści w Internecie.
-
"Przegląd Międzynarodowy" : nr 2/2020W drugim numerze Przeglądu Międzynarodowego znajdziemy m. in. informacje na temat nowej Cyfrowej Strategii dla Europy ogłoszonej przez Komisję Europejską, na temat katalońskiej inicjatywy na rzecz promowania sportu kobiet oraz o nowych kompetencjach brytyjskiego organu regulacyjnego Ofcom.
-
"Przegląd Międzynarodowy" : nr 1/2020W pierwszym numerze tegorocznego Przeglądu Międzynarodowego można przeczytać m.in. o nowym raporcie na temat samo- i współregulacji w kontekście implementacji dyrektywy AUM, o międzynarodowej niemieckojęzycznej usłudze VoD oraz tym, jak BBC przyczynia się do przeciwdziałania dezinformacji online.
-
"Przegląd Międzynarodowy" : nr 11-12/2019W podwójnym listopadowo-grudniowym numerze Przeglądu Międzynarodowego można przeczytać o czeskim projekcie podatku cyfrowego, o apelu brytyjskiej Izby Lordów w sprawie mediów publicznych, o obowiązku wyposażania wszystkich nowych radioodbiorników we Francji w funkcję odbioru DAB+, a także o tym, kto ze składu nowej Komisji Europejskiej ma w swoich kompetencjach sprawy związane z mediami audiowizualnymi.
-
"Przegląd Międzynarodowy" : nr 10/2019W dziesiątym numerze Przeglądu Międzynarodowego można przeczytać m. in. o konsekwencjach Brexitu dla brytyjskiego rynku medialnego, o watykańskiej usłudze streamingowej oraz o raporcie w sprawie niezależności organów regulacyjnych ds. mediów w kontekście implementacji dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych.
-
"Przegląd Międzynarodowy": nr 9/2019W dziewiątym wydaniu Przeglądu Międzynarodowego znaleźć można kolejne informacje na temat przygotowywanej we Francji reformy systemu audiowizualnego, rozważanej reformy mediów publicznych w Wielkiej Brytanii, a także przeczytać o kampanii reklamowej adresowanej do … psów.
-
"Przegląd Międzynarodowy" : nr 7-8/2019Przekazujemy w ręce Czytelników podwójny, wakacyjny numer Przeglądu Międzynarodowego, gdzie można przeczytać m. in. o nowych platformach streamingowych mających konkurować z Netfliksem, o planach uruchomienia setek małych rozgłośni DAB+ w Wielkiej Brytanii oraz o tym, jak brytyjski organ regulacyjny troszczy się o przyszłość nadawców publicznych.
-
"Przegląd Międzynarodowy" : nr 6/2019W szóstym numerze Przeglądu Międzynarodowego można przeczytać m. in. o działaniach podejmowanych w Irlandii i Hiszpanii w związku z implementacją nowej dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych, o częściowej likwidacji zwolnienia seniorów z abonamentu telewizyjnego w Wielkiej Brytanii oraz o darmowej platformie streamingowej dla kibiców piłkarskich stworzonej przez UEFA.