W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

#Kulturawsieci

zobacz wszystkie

Polecane

zobacz wszystkie

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uruchomiło program „Kultura w sieci”, który składa się z dwóch elementów: programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu dotacyjnego, zarządzanego przez Narodowe Centrum Kultury. Program stypendialny jest kierowany do osób fizycznych, twórców i artystów. O dotację z programu NCK mogą się starać organizacje pozarządowe oraz instytucje kultury. Budżet programu wynosi 20 mln zł. Szczegóły


Ponadto MKiDN, promując akcję #Zostańwdomu – sztuka przyjdzie do Ciebie!, na stronie internetowej stworzyło zakładkę Kultura w sieci, w której zebrane zostały oferty online instytucji kultury, zarówno prowadzonych i współprowadzonych przez ministerstwo, jak i samorządowych. Podjęte działania umożliwiły szerokiemu gronu odbiorców kontakt ze sztuką m.in. poprzez zwiedzanie, oglądanie wirtualnych wystaw i spektakli, słuchanie koncertów czy korzystanie ze zbiorów i archiwów, które na co dzień nie są dostępne.


Dodatkowo MKiDN promuje specjalną przestrzeń dla artystów na platformie Patronite.pl, na której mogą prezentować i upowszechniać swój dorobek artystyczny w Internecie, ale także pozyskiwać wsparcie w postaci grantu finansowego od osób prywatnych.