W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

35 mln zł na Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich – edycja 2021

07.04.2021

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłasza nabór na realizację w 2021 roku Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich. W ramach naboru wyłoniony zostanie ogólnopolski operator Programu. Na wsparcie szkółek piłkarskich pracujących z dziećmi i młodzieżą przeznaczyliśmy w tym roku 35 milionów złotych.

Nabór na realizację w 2021 roku Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich.

Środki przeznaczone na realizację Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Terminy składania i rozpatrzenia wniosków:

  • termin składania wniosków - do 30 kwietnia 2021 r.
  • termin rozpatrzenia wniosków - do 14 maja 2021 r.

Kwota do rozdysponowania w naborze: 35 000 000 zł.

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie piłkarskie dzieci i młodzieży w wieku 5-13 lat. Jego głównym założeniem jest podniesienie poziomu szkoleniowego poprzez ujednolicenie procesu szkoleniowego w szkółkach piłkarskich na terenie całego kraju.

Wiąże się to bezpośrednio z opracowaniem jednolitych standardów pracy z młodymi zawodnikami, stworzeniem warunków infrastrukturalnych optymalnych dla prowadzenia efektywnego szkolenia sportowego oraz wsparciem merytoryczno-finansowym dla osób prowadzących zajęcia sportowe.

W ubiegłorocznej edycji Programu udział wzięło 557 szkółek piłkarskich szkolących 56 tys. dzieci i młodzieży do 13. roku życia.

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich jest elementem szerszej rządowej koncepcji dotyczącej rozwoju piłki nożnej w Polsce – „Planu dla piłki”, w której zawiera się także Program budowy zadaszeń boisk piłkarskich.

Więcej w Biuletynie Informacji Publicznej