W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Anna Krupka

Sekretarz stanu

Anna Krupka - Sekretarz stanu, fot. Danuta Matloch

Urodziła się 30 października 1981 roku w Warszawie. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka studiów podyplomowych „Marketing Internetowy” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Z partią Prawo i Sprawiedliwość związana od 2005 roku, począwszy od pracy w sztabie wyborczym zwycięskiej kampanii parlamentarnej i prezydenckiej, a następnie w biurze ds. Komunikacji Internetowej.

Od 2013 roku członek Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości.

Współautorka programu „Prawo i Sprawiedliwość – szansa dla młodych”. Uczestniczyła w redagowaniu programu „Polska bezpieczna, Polska solidarna, Polska nowoczesna”.

W 2014 roku wybrana Radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego – uzyskała najwięcej głosów spośród wszystkich kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do sejmików wojewódzkich w całej Polsce.

Od marca 2017 roku Przewodnicząca Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim, gdzie jako poseł aktywnie angażowała się w działania na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej.

Poseł na Sejm RP VIII i IX kadencji. Pracowała m.in. w sejmowej Komisji Infrastruktury.

W obecnej, IX kadencji Sejmu, pełni funkcję przewodniczącej Świętokrzyskiego Zespołu Parlamentarnego, jest członkiem Parlamentarnej Grupy Kobiet oraz Zespołu Parlamentarnego Polska-USA.

W latach 2018–2019 r. pełniła funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, a  od 2020 r. - w Ministerstwie Sportu.

2 marca 2021 r. została powołana na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.