W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Digitalizacja i udostępnianie zasobów kultury

Digitalizacja i udostępnianie zasobów kultury stanowią obecnie istotny element działań Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tej tematyce poświęcona jest nowa podstrona internetowa, która ma stanowić jedno źródło informacji o działaniach w zakresie digitalizacji zasobów, w tym o możliwościach uzyskania dofinansowania na projekty digita/izacyjne.

Strona składa się z pięciu działów: Digitalizacja, Zasoby, Finansowanie, Europeana, Kultura w sieci. Można tam znaleźć informacje m.in. o działalności Centrów Kompetencji w zakresie digita/izacji, możliwościach uzyskania dofinansowania na projekty digitalizacyjne, a także o zasobach dziedzictwa kulturowego  udostępnianych poprzez bibliotekę cyfrową Europeana; ponadto znalazły się na niej informacje o najważniejszych polskich i europejskich dokumentach związanych z digitalizacją.

Mamy nadzieję, iż udostępnione na stronie informacje będą dla Państwa użyteczne i pozwolą lepiej zapoznać się z problematyką digita/izacji i udostępniania zasobów dziedzictwa kultury.

http://www.digit.mkidn.gov.pl.