W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Łagodzenie obostrzeń – w kinach, teatrach, na koncertach, w siłowniach i klubach fitness zwiększone limity osób oraz otwarcie stref gastronomicznych

10.06.2021

Już od 13 czerwca wprowadzone zostaną łagodniejsze zasady bezpieczeństwa – poinformowali podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski. Zmiany umożliwią sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki. Od 26 czerwca zwiększone zostaną także limity widzów w kinach i teatrach i na siłowniach. Zasady będą obowiązywać do końca wakacji, z możliwością modyfikacji. Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Bordowa teczka z Godłem RP i napisem Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, fot. Danuta Matloch

Wprowadzone zmiany:

Od 13 czerwca - otwarcie stref gastronomicznych m.in. w kinach, teatrach, na koncertach

Od 26 czerwca:

  • biblioteki, wystawy, siłownie, kluby fitness – nowy limit uczestników: 1 osoba na 10 m²,
  • widownia w kinach i teatrach - maksymalnie 75% obłożenia,
  • widownia na obiektach sportowych – maksymalnie 50% obłożenia.

Ważne! Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Wprowadzone zasady mają obowiązywać do końca wakacji. Harmonogram może być jednak korygowany w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień. Pozostałe zasady nie ulegają zmianie.

Szczegółowe informacje dotyczące wprowadzanych zmian zostaną podane w Rozporządzeniu Rady Ministrów.