W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Narodowy Dzień Sportu z udziałem wicepremiera Piotra Glińskiego

11.09.2021

- Najlepszymi ambasadorami tej akcji są wybitni sportowcy. Cieszę się, że w tej chwili możemy mówić o olimpijczykach i paraolimpijczykach na równi. Wasze życie i Wasza aktywność jest wspaniałym przykładem dla młodych ludzi - powiedział wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński podczas otwarcia Narodowego Dnia Sportu na błoniach PGE Narodowy. W wydarzeniu wzięli również udział m.in. medaliści igrzysk paraolimpijskich w Tokio Justyna Kozdryk i Adrian Castro, a także medalistka olimpijska Agnieszka Kobus-Zawojska oraz judoka Krzysztof Wiłkomirski.

Narodowy Dzień Sportu z udziałem wicepremiera Piotra Glińskiego, fot. Jan Jechna

To jest obywatelska inicjatywa, natomiast rolą państwa jest wspierać to, co jest wartościowe, aktywność, wspierać tych, którzy robią coś pożytecznego – powiedział minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Wicepremier podkreślił rolę słynnych sportowców, którzy mogą stanowić wzór dla innych. Wymienił w tym kontekście Marcina Gortata, Otylię Jędrzejczak i Roberta Lewandowskiego, który „po meczu z Anglią znalazł następnego dnia rano czas, aby spotkać się z dzieciakami ze szkolnych klubów sportowych”.

MKDNiS wsparło finansowo organizację Narodowego Dnia Sportu, jak i kampanię „Spoć się”, której celem jest przekonywanie dzieci i młodzieży, że pocenie się podczas uprawiania sportu jest zjawiskiem powszechnym, którego nie należy się wstydzić, i które nie powinno zniechęcać do aktywności fizycznej.

Podczas dzisiejszego pikniku na błoniach PGE Narodowego można było m.in. zagrać w golfa, we frisbee, w piłkę nożną i w hokeja na trawie, obejrzeć profesjonalny sprzęt lekkoatletyczny, poćwiczyć na ergometrze wioślarskim, wziąć udział w zajęciach z cheerleadingu czy spróbować zdrowej, ekologicznej żywności.

Oprócz pikniku w Warszawie w sobotę odbyło się około 600, mniejszych wydarzeń w całej Polsce, propagujących sport i aktywny tryb życia. Wstęp na wszystkie wydarzenia był bezpłatny.

Źródło: /MKDNiS, PAP/

Zdjęcia (16)