W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Patronaty honorowe

Honorowy patronat, jak i członkostwo w Komitecie Honorowym to wyróżnienia przyznawane przedsięwzięciom kulturalnym lub sportowym o szczególnym znaczeniu dla kultury i ochrony dziedzictwa narodowego bądź dla rozwoju sportu.

Wnioski o przyznanie patronatu należy składać - ze względu na 30-dniowy tryb rozpatrywania - ze stosownym wyprzedzeniem.

Każde pismo jest opiniowane przez departament merytoryczny, dlatego powinno zawierać szczegółowy opis przedsięwzięcia (m.in. termin, program, założenia, sposoby finansowania itd.), co umożliwi przygotowanie miarodajnej opinii na jego temat.

Jeśli organizator przedsięwzięcia ma zamiar ubiegać się o honorowy patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej lub jego Małżonki bądź przewodniczenie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej lub jego Małżonkę Komitetowi Honorowemu, powinien to zrobić w pierwszej kolejności.

Udzielenie przedsięwzięciu honorowego patronatu nie jest równoznaczne z udzieleniem wsparcia finansowego, nie ma także żadnego wpływu na rozpatrzenie wniosków złożonych w ramach Programów Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Więcej informacji:

Kultura
Teresa Baranowska
tel. 22 42 10 460
e-mail: tbaranowska@kulturaisport.gov.pl

Sport
Magdalena Dąbrowska 
tel. 22 244 31 68
e-mail:magdalena.dabrowska@kulturaisport.gov.pl

Do pobrania

Materiały

Regulamin honorowego patronatu.pdf
Regulamin​_honorowego​_patronatu.pdf 0.12MB
Wniosek o honorowy patronat.docx
20210324​_Wniosek​_o​_honorowy​_patronat​_(2).docx 0.03MB
Opinia w sprawie wyróżnienia honorowego.docx
20210324​_Opinia​_w​_sprawie​_wyróżnienia​_honorowego.docx 0.03MB