W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polscy medaliści Mistrzostw Europy w sprincie kajakowym i parakajakarstwie z wizytą w MKDNiS

10.06.2021

Reprezentacja Polski znakomicie wypadła podczas Mistrzostw Europy seniorów w sprincie kajakowym i parakajakarstwie, które odbyły się w Poznaniu. – Zawodniczki i zawodnicy, których dziś gościliśmy, łącznie zdobyli podczas Mistrzostw Europy siedem medali. To bardzo duże osiągnięcie. Kajaki to jeden ze sportów, w których Polacy odnoszą duże sukcesy. Serdecznie gratuluję – powiedziała wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Anna Krupka po spotkaniu z medalistami.

Polscy medaliści Mistrzostw Europy w sprincie kajakowym i parakajakarstwie z wizytą w MKDNiS, fot. Danuta Matloch

Mistrzostwa te były ważne w kontekście zbliżających się igrzysk olimpijskich. Zawodnicy w większości nie będą już mieli innych startów, pozostają im jedynie przygotowania. Wszyscy medaliści w konkurencjach olimpijskich mają już kwalifikacje, pozostaje nam zatem trzymać za nich kciuki i życzyć im powodzenia – podkreśliła sekretarz stanu.

Cieszy mnie, że Polska była gospodarzem mistrzostw na poznańskiej Malcie. Decyzja o przyznaniu naszemu krajowi organizacji tego wydarzenia zapadła bardzo późno, ale Polski Związek Kajakowy wywiązał się z tego zadania w sposób wzorowy. Po raz kolejny okazało się, że Polska nie boi się takich wyzwań w czasie pandemii. Jesteśmy rzetelnym partnerem dla międzynarodowych federacji. Partnerem, który jest doceniany – zakończyła wiceminister.

W ogrodach MKDNiS gościli medaliści ze szkoleniowcami: złota medalistka w konkurencji olimpijskiej C-1 200 m Dorota Borowska wraz z trenerem Michałem Szałkowskim, srebrna medalistka w konkurencji K-2 200 m Katarzyna Kołodziejczyk, srebrny medalista w konkurencji C-2 200 m Michał Łubniewski wraz z trenerem Michałem Śliwińskim, brązowa medalistka w paracanoe KL3 200 m Katarzyna Kozikowska z trenerem Dawidem Nowackim oraz prezes Polskiego Związku Kajakowego Tadeusz Wróblewski.

Medaliści Mistrzostw Europy w Poznaniu

3 medale w konkurencjach olimpijskich:

  • złoty w C-1 200 m - Dorota Borowska, trener Michał Szałkowski;
  • srebrny w K-2 500 m - Karolina Naja i Anna Puławska, trener Tomasz Kryk;
  • brązowy w K-1 200 m - Marta Walczykiewicz, trener Tomasz Kryk;

3 medale w konkurencjach nieolimpijskich:

  • srebrny - K-2 200 m - Dominika Putto i Katarzyna Kołodziejczyk, trener Tomasz Kryk;
  • srebrny w C-2 200 m - Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski, trener Michał Śliwiński;
  • brązowy w C-2 1000 m - Martyna Klatt i Sandra Ostrowska, trener Maciej Juhnke;

1 medal w paracanoe:

  • brązowy w konkurencji KL3 200 m - Katarzyna Kozikowska, trener Dawid Nowacki.

MKDNiS wspiera Polski Związek Kajakowy

W 2021 r. PZKaj otrzymał z MKDNiS – w ramach programów z obszaru sportu wyczynowego - dotacje w łącznej wysokości 17 902 127,00 zł.

Zdjęcia (4)