W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

st. bryg. Andrzej Sobolewski

Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Na zdjęciu Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w mundurze wyjściowym na jasnym tle

st. bryg. Andrzej Sobolewski z ochroną przeciwpożarową związany jest od 1990 r., kiedy to rozpoczął naukę jako student podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu szkoły, z dniem 15.06.1995 r. podjął służbę stałą Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach na stanowisku Starszego Inspektora. W 1996 roku przeniesiony do służby w Komendzie Rejonowej PSP w Augustowie, gdzie w kolejnych latach pełnił służbę na różnych stanowiskach do Naczelnika Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego. W 2006 r. został przez Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Grajewie. 15.03.2012 r. Komendant Główny PSP powierzył bryg. Andrzejowi Sobolewskiemu obowiązki Zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

2008 Studia Podyplomowe w zakresie zarządzania bezpieczeństwem publicznym w Instytucie Organizacji i Zarządzania w Przemyśle „ORGMASZ”

2009 Studia Podyplomowe w zakresie Przygotowania Pedagogicznego na Uniwersytecie w Białymstoku Wydział Pedagogiki i Psychologii

2013 Studia Podyplomowe w zakresie Logistyki w Bezpieczeństwie Kraju w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie

2015 Wyższy Kurs Obronny w zakresie organizacji i funkcjonowania systemu obronnego i bezpieczeństwa RP na Akademii Obrony Narodowej Wydział Bezpieczeństwa Narodowego

Jako zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP  nadzoruje funkcjonowanie Wydziału Finansów, Wydziału Kwatermistrzowskiego, Wydziału Technicznego oraz współpracę międzynarodową.

Odznaczony m. in.: Srebrnym Krzyżem Zasługi – 2016 r., Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę – 2013 r., Złotą Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2019 r., Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju – 2008r., Złoty Znak Związku OSP RP – 2015r., Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa – 2004 r.