W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. bryg. Bogdan Jędrocha

Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Zdjęcie przedstawia zastępcę śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Bogdana Jędrochę w mundurze wyjściowym ze sznurem galowym

St. bryg. mgr inż. Bogdan Jędrocha urodził się 1 sierpnia 1964 roku w Jaworznie. Służbę w szeregach straży pożarnej rozpoczął w 1985 roku podejmując naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył w roku 1990, uzyskując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. W trakcie służby ukończył również studia podyplomowe „Zarządzanie Sytuacją Kryzysową” na Uniwersytecie Śląskim. Po ukończeniu szkoły w 1990 roku kontynuował służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Katowicach, na stanowisku oficera w służbie operacyjnej. Od roku 1999 kontynuował służbę na stanowisku dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 w Katowicach, aż do maja  2006 roku, kiedy to powołany został na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Katowicach. Z dniem 3 marca 2008 roku Śląski Komendant Wojewódzki PSP powołał go na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Katowicach. Od 19 maja 2017 roku pełni służbę na stanowisku Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, powołany na to stanowisko przez Komendanta Głównego PSP.

St. bryg. Bogdan Jędrocha wielokrotnie brał udział oraz dowodził akcjami ratowniczo – gaśniczymi, w tym w największych, związanych z gaszeniem pożaru kompleksu leśnego w Kuźni Raciborskiej w 1992 roku oraz powodzi w roku 2007. W czerwcu 2002 roku podczas akcji powodziowej na terenie Katowic dowodził obroną stacji transformatorowej i stacji wodociągowej przy ul. Brackiej. W 2006 roku dowodził działaniami ratowniczymi podczas akcji po katastrofie budowlanej hali wystawowej Międzynarodowych Targów Katowickich w Chorzowie. Dowodził również podczas katastrofy budowlanej kamienicy przy ulicy Chopina w Katowicach w roku 2014.

W trakcie dotychczasowej służby realizował wiele inwestycji na rzecz Państwowej Straży Pożarnej m.in. budowę nowej strażnicy jednostki ratowniczo - gaśniczej nr 1 w Katowicach - Szopienicach oraz termomodernizację obiektów Komendy Miejskiej PSP w Katowicach w tym jednostki ratowniczo - gaśniczej nr 3 w Katowicach.

St. bryg. Bogdan Jędrocha w trakcie służby został wyróżniony między innymi: Srebrnym Krzyżem Zasługi w 2004 roku, Srebrnym Medalem za Długoletnia Służbę w 2010 roku, Złotą Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej w 2013 roku oraz Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa w 2012 roku.
 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
08.12.2020 11:15 Aneta Gołębiowska
Wytwarzający/ Odpowiadający:
mł. bryg. Aneta Gołębiowska
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. Bogdan Jędrocha 1.0 08.12.2020 11:15 Aneta Gołębiowska

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}