W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. bryg. Mirosław Synowiec

Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Zdjęcie przedstawia zastępcę śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosława Synowca w mundurze wyjściowym ze sznurem galowym

St. bryg. mgr inż. Mirosław Synowiec urodził się 25 lipca 1977 roku w Krakowie. Służbę rozpoczął w 1996 roku, podejmując naukę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Po jej ukończeniu w roku 1998, został skierowany do służby w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, gdzie w jednostce ratowniczo - gaśniczej w Mysłowicach, pełnił ją na stanowisku dowódcy zastępu. W trakcie służby zajmował kolejne stanowiska w systemie zmianowym, aż do powołania w lipcu 2009 roku na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach. Z dniem 22 lutego 2017 roku Śląski Komendant Wojewódzki PSP powołał go na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Bytomiu, a od 27 maja 2020 r. Komendant Główny PSP powołał go na stanowisko Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

W trakcie służby ukończył studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, uzyskując w roku 2004 tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. W roku 2011 ukończył studia podyplomowe „Zapobieganie pożarom i awariom” w Szkole Głównej Służby Pożarniczej oraz studia podyplomowe „Zarządzanie kryzysowe” w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, a w roku 2016 studia podyplomowe „Zarządzanie zasobami ludzkimi dla straży pożarnej” w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Wielokrotnie brał udział i kierował działaniami podczas akcji ratowniczo – gaśniczych. Największe z nich, to między innymi akcja gaszenia pożaru Zakładów Mięsnych „Mysław” w Mysłowicach, akcja ratownicza po wybuchu gazu i pożaru w kamienicy w Bytomiu czy gaszenia pożaru składowiska odpadów niebezpiecznych w Sosnowcu. 

W trakcie dotychczasowej służby brał udział w realizacji dwóch, dużych inwestycji na rzecz Państwowej Straży Pożarnej tj. budowy nowej Komendy Miejskiej PSP w Mysłowicach, która została oddana do użytku w 2017 roku oraz budowy strażnicy Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu, w której strażacy rozpoczęli służbę w maju 2020 roku.

St. bryg. Mirosław Synowiec w trakcie służby został wyróżniony: Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę w 2010 roku, Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” w 2018 roku, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju  w 2013 roku oraz Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa w 2019 roku.
 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
08.12.2020 11:14 Aneta Gołębiowska
Wytwarzający/ Odpowiadający:
mł. bryg. Aneta Gołębiowska
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. Mirosław Synowiec 2.0 05.05.2022 11:40 Aneta Gołębiowska
st. bryg. Mirosław Synowiec 1.0 08.12.2020 11:14 Aneta Gołębiowska

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}