W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

nadbryg. Tomasz Komoszyński

Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP

01

nadbryg. Tomasz Komoszyński

Życiorys

Tomasz Komoszyński urodził się 11 listopada 1976 r. w Działdowie. Jako absolwent Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie w 1999 r., został skierowany do służby w KP PSP w Iławie na stanowisko dowódcy zastępu. Doświadczenie w podziale bojowym zdobywał kolejno w komendzie miejskiej PSP w Elblągu oraz w komendzie powiatowej PSP w Nowym Dworze Gdańskim. Po ukończeniu studiów inżynierskich w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w 2003 r., zaczął pracę w pionie kontrolno-rozpoznawczym komendy powiatowej w Nowym Dworze Gdańskim.
Z czasem awansowany został na dowódcę jednostki ratowniczo-gaśniczej, a w 2008 r. objął stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Nowym Dworze Gdańskim. W 2010 roku ukończył studia  magisterskie w SGSP. Przez 13 lat pełnił funkcję nieetatowego rzecznika prasowego komendy. W międzyczasie kontynuował dokształcanie kończąc studia podyplomowe z zarządzania kryzysowego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie i zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy w Wyższej Szkole im. Bogdana Jańskiego w Elblągu.

Po ośmiu latach pełnienia funkcji zastępcy komendanta powiatowego PSP, w 2016 r. został powołany na stanowisko pomorskiego lomendanta wojewódzkiego PSP.  5 maja 2018 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, nadał st. bryg. Tomaszowi Komoszyńskiemu stopień nadbrygadiera. Z dniem 31 marca 2020 r. Minister Spraw Wewnętrzych i Administracji powołał nadbryg. Tomasza Komoszyńskiego na stanowisko warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Zdjęcia (1)

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
08.12.2020 13:31 Krzysztof Pardo
Wytwarzający/ Odpowiadający:
bryg. Krzysztof Pardo
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
nadbryg. Tomasz Komoszyński 2.0 07.06.2022 12:55 Anna Jurewicz
nadbryg. Tomasz Komoszyński 1.0 08.12.2020 13:31 Krzysztof Pardo

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}