W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Kampania "Stop Pożarom Traw" Sezon 2020

Kampania „Stop Pożarom Traw” trwała od 13 marca do 30 kwietnia 2020 r. Jej przebieg ze względu na pandemię koronawirusa ograniczał się do propagowania w mediach, także portalach społecznościowych, bezpiecznego zachowania się w obszarach przyrodniczych. Dzięki aktywności oficerów prasowych w całym kraju wiedza ta dociera do wielu ludzi.

Stop Pożarom Traw - Sezon 2020

Kampania "STOP POŻAROM TRAW"

Od początku roku Państwowa Straż Pożarna odnotowała 18 ofiar śmiertelnych i 103 osoby poszkodowane w pożarach traw. Od początku roku strażacy gasili 29 993 pożarów traw i nieużytków rolnych. W marcu odnotowaliśmy 10 843, a w kwietniu 17 235 pożarów traw. Od początku roku strażacy gasili 4168 pożarów w lasach.

Z najpoważniejszym pożarem strażacy walczyli niemal przez tydzień w Biebrzańskim Parku Narodowym. Dzięki wsparciu samolotów i śmigłowców gaśniczych dysponowanych przez Lasy Państwowe, a także statkom powietrznym Policji i Straży Granicznej strażacy opanowali pożar, który objął niemal 6 tys. ha.

Kampania była prowadzona razem z MSWiA oraz Lasami Państwowymi.

Materiały

FanPage Kampanii (Facebook)
Strona poświęcona kampanii

Wideo