W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. bryg. mgr inż. Wojciech NAWARA

Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej

Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Wojciech Nawara w mundurze galowym.

st. bryg. mgr inż. Wojciech NAWARA urodził się 8 kwietnia 1976 r. w miejscowości Woźniki. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1995 r. jako członek Ochotniczej Straży Pożarnej, a od 1996 r. jako słuchacz – podchorąży w  Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W trakcie studiów brał udział jako ratownik w powodzi tysiąclecia w 1997 r.

Po ukończeniu szkoły oficerskiej skierowany został w 2000 r. do Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach, gdzie w kolejnych latach pełnił służbę w Wydziale Kontrolno-Rozpoznawczym na stanowiskach służbowych: młodszego oficera, specjalisty i kierownika sekcji. Podczas przedmiotowej służby pełnił również funkcje pomocnika oficera operacyjnego, a od 2009 r. oficera operacyjnego na Stanowisku Kierowania Komendanta Wojewódzkiego. W ramach tej służby brał udział w akcjach ratowniczo–gaśniczych, w tym m.in. podczas katastrofy budowlanej na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich i wybuchu składu gazów technicznych w Gliwicach oraz podczas powodzi w 2010 r. Ponadto w latach 2005–2016 prelegent i wykładowca, w tym m.in. na kursach dla inspektorów ochrony ppoż. I konferencjach w Centralnej Szkole Pożarniczej w Częstochowie.

Z dniem 15 kwietnia 2018 r. został przeniesiony do dalszego pełnienia służby w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu, gdzie objął stanowisko Naczelnika Wydziału Operacyjnego. Od 6 lipca 2018 r. pełnił obowiązki Zastępcy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, a z dniem 7 listopada 2018 r. został powołany na stanowisko Zastępcy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje kończąc m.in. w 2002 roku uzupełniające studia magisterskie „Zarządzanie zespołami pracowniczymi” na Politechnice Częstochowskiej na kierunku Zarządzanie i Marketing oraz studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie w zakresie metodologii opracowania raportów bezpieczeństwa i planów operacyjno-ratowniczych.

Audytor systemów zarządzania bezpieczeństwem procesowym (świadectwo nr 176/2004 QES Serwis) oraz projektant systemów sygnalizacji pożaru (świadectwo nr 1417/11 Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie). Autor publikacji z zakresu ochrony przeciwpożarowej, zagrożenia wybuchem, ryzyka pożarowego i poważnych awarii przemysłowych w pismach branżowych: „Ochrona przeciwpożarowa” oraz „Praca, zdrowie, bezpieczeństwo”.

Zgodnie z regulaminem organizacyjnym Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu Zastępcy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bezpośrednio podlega Wydział Kontrolno-Rozpoznawczy, Wydział Kwatermistrzowski oraz Wydział Techniczny.

Odznaczony m. in.:
Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”,
- Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”,
- Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” (2014 r.),
- Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” (2020 r.).

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
23.12.2020 14:27 Tomasz Tuła
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Tomasz Tuła
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. mgr inż. Wojciech NAWARA 4.0 15.09.2021 08:58 Tomasz Tuła
st. bryg. mgr inż. Wojciech NAWARA 3.0 12.05.2021 11:11 Tomasz Tuła
st. bryg. mgr inż. Wojciech NAWARA 2.0 12.05.2021 11:02 Tomasz Tuła
bryg. mgr inż. Wojciech NAWARA 1.0 23.12.2020 14:27 Tomasz Tuła

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}