W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. bryg. Andrzej Marczenia

Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Na jasnym tle zdjęcie portretowe Zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP starszego brygadiera Andrzeja Marczeni w mundurze wyjściowym

St. bryg. mgr Andrzej Marczenia urodził się 16 lutego 1963 r. w Szprotawie.

Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął naukę w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu, którą ukończył w 1985 r., uzyskując tytuł technika pożarnictwa. Następnie podjął służbę w Zakładowej Zawodowej Straży Pożarnej WSK PZL Mielec na stanowisku dowódcy oddziału. Od 1993 r. pełnił służbę w Komendzie Rejonowej PSP a następnie Komendzie Powiatowej PSP w Mielcu, zajmując kolejno stanowiska dyżurnego operacyjnego, dowódcy zmiany, zastępcy dowódcy JRG a od stycznia 2013 r. - dowódcy JRG.

W trakcie służby systematycznie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe, kończąc m.in. studia magisterskie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne oraz studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie na wydziale Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego.

Aktywnie współpracował z Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mielcu oraz jednostkami OSP z terenu powiatu, poprzez organizowanie szkoleń i ćwiczeń, podnosząc ich sprawność do działań. W latach 2003-2016 był kierownikiem reprezentacji KP PSP Mielec w sporcie pożarniczym i pozostałych dyscyplinach.

W sierpniu 2016 roku został powołany na stanowisko zastępcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP.

W trakcie służby został odznaczony: Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Krzyżem Zasługi za Dzielność oraz Srebrną Odznaką za Zasługi w Zwalczaniu Powodzi.

St. bryg. Andrzej Marczenia jest żonaty, ma 3 córki i syna.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
19.11.2020 12:04 Marcin Betleja
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Wydział Kadr, Organizacji i Nadzoru
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. Andrzej Marczenia 3.0 04.05.2021 09:44 Marcin Betleja
st. bryg. Andrzej Marczenia 2.0 04.05.2021 09:44 Marcin Betleja
bryg. Andrzej Marczenia 1.0 19.11.2020 12:04 Marcin Betleja

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}