W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. bryg. Daniel Dryniak

Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Na jasnym tle zdjęcie portretowe Zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP starszego brygadiera Daniela Dryniaka w mundurze wyjściowym

St. bryg. mgr inż. Daniel Dryniak urodził się 4 września 1976 r. w Radymnie.

Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1996 r. jako podchorąży na studiach inżynierskich w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu studiów w roku 2000 pełnił służbę w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku, a w 2001 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu przechodząc przez kolejne stanowiska służbowe, w 2009 roku został Zastępcą Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.  

W roku 2002 ukończył studia magisterskie w warszawskiej Szkole Głównej Służby Pożarniczej. W 2006 roku ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Prawa i Administracji Przemyśl-Rzeszów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, a w 2013 ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie z zakresu zapobiegania pożarom i awariom.

W grudniu 2015 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Przemyślu, a od lutego 2016 roku pełnił obowiązki Komendanta Miejskiego PSP w Przemyślu.

W maju 2016 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Daniel Dryniak jest także instruktorem płetwonurkowania, sportowego strzelectwa myśliwskiego, ratownikiem WOPR, biegaczem i społecznikiem.

Za swoją dotychczasową służbę i działalność społeczną został wielokrotnie odznaczony, m.in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Zasługi za Dzielność, Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę, Srebrną Odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”, Złotym Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”, Brązowym Medalem „Za zasługi dla Policji”, Odznaką Honorową „ Za zasługi dla Ochrony Praw Człowieka”, Odznaką Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu, Odznaką Honorową PCK III stopnia, Złotym Medalem „Za zasługi dla Ligi Obrony Kraju”, Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
19.11.2020 12:04 Marcin Betleja
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Wydział Kadr, Organizacji i Nadzoru
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. Daniel Dryniak 1.0 19.11.2020 12:04 Marcin Betleja

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}