W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolejnych 60 ratowników medycznych z Państwowej Straży Pożarnej zostanie oddelegowanych do wsparcia medyków w walce z COVID-19

29.03.2021

Strażacy PSP - ratownicy medyczni ubrani w białe kombinezony w szpitalu w walce z COVID-19

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak podjął decyzję w sprawie oddelegowania od 1 kwietnia 2021 r. kolejnych 60 strażaków posiadających uprawnienia ratowników medycznych, do walki z COVID-19 w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

Będą to strażacy z terenu województw: świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego, kujawsko – pomorskiego, warmińsko – mazurskiego.

Do tej pory do działań w szpitalach oraz utworzonych tymczasowych szpitalach i oddziałach, oddelegowanych jest 95 ratowników medycznych z PSP, którzy mogą m.in. obsługiwać respiratory, dokonywać wkłuć, podawać lekarstwa.

Wszyscy strażacy PSP posiadają przeszkolenie w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, natomiast ponad 2 400 spośród nich posiada dodatkowo uprawnienia ratownika medycznego.

 

Opracowanie: Zespół prasowy KG PSP

Zdjęcie: KW PSP w Szczecinie