W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pomagamy w akcji #SzczepimySię w powiecie rypińskim

19.02.2021

Zdjęcie przedstawia strażaka OSP, który trzyma pod ręką starszą kobietę i pomaga jej zejść ze schodów. W tle znajduje się budynek Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Ostrowitem, gdzie znajduje się punkt szczepień. Kobieta oraz strażak mają założone maseczki chirurgiczne na twarzy. Na schodach i poza nimi widać leżący dookoła śnieg.

W ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 ponownie włączyli strażacy z powiatu rypińskiego. Druhowie z OSP w Gulbinach pomogli dotrzeć do punktu szczepień mieszkańcom gm. Brzuze. Każdy z trzech transportów odbywał się z zachowaniem reżimu sanitarnego, według specjalnie opracowanych wytycznych.

Ewentualną potrzebę dowożenia na szczepienia przez podmioty KSRG samorządy zgłaszają wyznaczonemu koordynatorowi.

Z możliwości specjalnego transportu mogą skorzystać:

- osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w  stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub

odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,

-  osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich,

-  osoby powyżej 70 roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

 

Opracował bryg. Dariusz Łęgosz – Oficer Prasowy KP PSP w Rypinie
Zdjęcia: dh Baliński Krzysztof  - OSP Gulbiny

Zdjęcia (2)