W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pomoc w transporcie pacjentów do szczepienia w ramach akcji #SzczepimySię. Działają strażacy z Bydgoszczy.

19.02.2021

W centralnej części zdjęcia dwie osoby cywilne oraz strażak, wszyscy tyłem do osoby robiącej zdjęcie. Osoba z lewej ubrana w ciemną kurtkę, osoba w środku jasna kurtka, strażak po prawej w ubraniu specjalnym granatowym, na plecach strażaka widać częściowo napis "Straż". W tle prawy bok samochodu strażackiego koloru czerwonego ze srebrnymi roletami w tylnej części.

W ramach wspierania Narodowego Programu Szczepień strażacy z terenu miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego realizowali kolejne  transporty  do punktów szczepień osób niepełnosprawnych oraz mających trudności z dostępem do wskazanych punktów. Działania te odbywają się z zachowaniem wskazanych zasad reżimu sanitarnego.

Przypominamy:

Z transportu realizowanego przez jednostki ochrony przeciwpożarowej mogą skorzystać:

  • osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
  • osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich,
  • osoby powyżej 70 roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Dostęp do bezpłatnej całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVCID-19, można uzyskać pod numerem 989.

 

Opracowanie: kpt. Karol Smarz KM PSP w Bydgoszczy
Zdjęcia: OSP Dobrcz

Zdjęcia (2)