W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wspieramy Narodowy Program Szczepień #SZCZEPIMY SIĘ

08.02.2021

Zdjęcie przedstawia baner Narodowego Programu Szczepień. Baner dodatkowo zawiera Logo PSP, świadcząc o przystąpieniu do akcji i wspierania inicjatywy.

Będziemy aktywnie spierać  kolejną fazę Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się, zgodnie z Programem, 25 stycznia 2021 r., potem szczepionka będzie sukcesywnie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Funkcjonariusze państwowej straży pożarnej oraz druhowie OSP,  będą pomagać w dotarciu do punktów szczepień osobom, dla których dojazd we własnym zakresie jest niemożliwy bądź trudny do zorganizowania.  Akcja zostanie przeprowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

Działania związane z przewozem osób przez jednostki ochotniczych straży pożarnych, które zadeklarują chęć współpracy, będzie koordynowana Państwowa Straż Pożarna.

Gminy będą wskazywały potrzeby i przekazywały je komendantom powiatowym  i miejskim PSP w regionach. Cała akcja będzie przebiegała z zachowaniem reżimu sanitarnego w uzgodnieniu z lokalnymi inspektorami sanitarnymi.

W ramach prowadzonych działań strażacy będą dystrybuować materiały informacyjne na temat szczepień oraz profilaktyki COVID-19.

 

Zgodnie z deklaracjami Rządu akcja dowożenia do punktów szczepień zostanie dofinansowania, a jednostki ochotniczych straży pożarnych, które zaangażują się w proces dowożenia uzyskają dofinansowanie w wysokości 5000 PLN na zakup niezbędnego wyposażenia, głównie: środków ochrony osobistej (płyny dezynfekcyjne, maseczki i rękawiczki ochronne itp.) ubrań specjalnych i kombinezonów ochronnych, gogli i okularów oraz sprzętu ochrony dróg oddechowych.

Całodobowa i bezpłatna  infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, pod numerem 989.

Materiały

#Szczepimy się - Narodowy Program Szczepień