W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat dla przebywających w Malezji obywateli polskich (aktualizacja 18.06.2020r.)

18.06.2020

Ambasada RP w Kuala Lumpur informuje, że do dnia 17.06.2020 r. Urząd Imigracyjny Malezji nie przekazał placówkom dyplomatycznym, akredytowanym w Malezji, jednoznacznego stanowiska dotyczącego zasad dalszego pobytu cudzoziemców w ramach wprowadzonego RMCO (Recovery Movement Control Order).

Ambasada RP w Kuala Lumpur

Według wcześniejszych decyzji każdy cudzoziemiec, którego 90-dniowy bezwizowy pobyt w Malezji (tuszowy stempel wjazdowy) uległ zakończeniu w czasie trwania MCO i CMCO, powinien uzyskać stosowną zgodę Urzędu Imigracyjnego na dalszy pobyt lub opuścić Malezję.

Z uwagi na obowiązujące standardowe zasady postępowania (ang. SOP) Urząd Imigracyjny poinformował, że obsługuje interesantów jedynie poprzez system umawiania spotkań online: http://sto.imi.gov.my

Ambasada RP w Kuala Lumpur (tak jak wszystkie inne przedstawicielstwa dyplomatyczne akredytowane w Malezji) nie może dokonywać żadnych rejestracji lub umawiać wizyt w zastępstwie samych zainteresowanych. Ambasada RP w Kuala Lumpur nie posiada również uprawnień do jakiejkolwiek interwencji w imieniu obywateli polskich, podczas procesu ubiegania się o wydanie wizy malezyjskiej. Decyzja taka należy jedynie do Urzędu Imigracyjnego Malezji.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż niedostosowanie się do obowiązujących w Malezji przepisów migracyjnych i przekroczenie dozwolonego pobytu wiąże się z aresztowaniem, karą finansową, deportacją oraz zakazem wjazdu do Malezji.