W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

PILNY komunikat dla obywateli RP przebywających w Malezji – 28.04.2021.

28.04.2021

Ambasada RP w Kuala Lumpur

Ambasada RP w Kuala Lumpur informuje, że obowiązywanie Conditional MCO dla stanów Selangor, Penang, Johor i Sarawak oraz dla terytorium federalnego Kuala Lumpur zostało przedłużone do 17 maja.

Obowiązywanie MCO w stanie Kelantan przedłużono do 17 maja.

W stanach Perlis, Melaka, Pahang, Terengganu, Sabah Kedah, Perak i Negri Sembilan oraz terytoriach federalnych Putrajaya i Labuan obowiązywać będzie nadal Recovery MCO do dnia 17 maja.

Niezależnie od ustanawianych na bieżąco ograniczeń na wjazd do terytorium federalnego Putrajaya wymagana jest zgoda policji. Nie dotyczy osób, których praca odbywa się na terenie Putrajayi, i którym pracodawcy wydali stosowne pisma potwierdzające.

W stanach podlegających Conditional i Recovery MCO może być prowadzona działalność turystyczna. Dotyczy to ogrodów zoologicznych, farm, centrów rozrywki, parków rekreacyjnych, galerii sztuki, muzeów, bibliotek, parków rozrywki, spa, wellness, masaży, a także usług manicure i pedicure.

Działalność ta dozwolona będzie od godziny 6:00 rano do północy lub zgodnie z warunkami licencji wydanymi przez władze lokalne.

Ograniczona zostaje jednak liczba osób, które będą mogły przebywać w wyżej wskazanych miejscach do 50%.

Ambasada RP w Kuala Lumpur pragnie również przypomnieć, iż nadal obowiązują liczne obostrzenia i ograniczenia, związane z pandemią COVID-19. Nieprzestrzeganie któregokolwiek z ograniczeń MCO, CMCO lub RMCO, w tym wymogu noszenia masek ochronnych, zachowania odległości oraz organizacji zgromadzeń lub spotkań, może skutkować grzywną w wysokości 1000 RM i / lub karą więzienia.

Nowe podwyższone stawki kar do 10.000 RM nakładane będą tylko na te osoby, które wielokrotnie naruszą zasady obostrzeń MCO, a także na te, którzy przyczynią się do rozprzestrzenianie Covid-19.