W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ambasador

Krzysztof Karwowski

Ambasador Krzysztof Karwowski

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Marokańskim

Krzysztof Karwowski urodził się 28 listopada 1963 r. w Warszawie. W dzieciństwie 4 lata, spędził w Maroku, w Tangerze, gdzie jego ojciec pracował jako inżynier geodeta. Tam też rozpoczął edukację, we francuskiej szkole Ecole Primaire Adrien Berchet. W 1982 r. zdał maturę i rozpoczął studia na Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Inżynierii Lądowej, które zakończył w 1987 r.

 

Od 1980 r. zaangażował się w działalność opozycyjną. W 1988 r. wstąpił do reaktywowanej Polskiej Partii Socjalistycznej. Działał w jej niepodległościowym nurcie. W 1989 r. włączył się w prace Komitetu Obywatelskiego przy Przewodniczącym NSZZ „Solidarność” Lechu Wałęsie, związane z koordynowaniem kampanii wyborczej „Solidarności” do Sejmu i Senatu. W 1993 r. był jednym z założycieli Ligi Republikańskiej.

 

Od 1981 r. współpracował z mediami francuskimi, m.in. z telewizją France 3 - jako tłumacz, researcher oraz dziennikarz. W latach 1989-1993 współpracował z Lekarzami bez Granic z Belgii.

 

Krzysztof Karwowski przeszedł wszystkie szczeble dziennikarstwa, od reportera sejmowego i redaktora działu zagranicznego dziennika Nowy Świat, szefa działów zagranicznego i krajowego Nowej Gazety, reportera i wydawcę dziennika „Informacje” Telewizji Polsat, szefa „Wydarzeń” TV Puls, szefa Newsroomu Telekomunikacji Polskiej (Orange), szefa wydawców i z-cę dyrektora programów informacyjnych i publicystycznych TV Puls (News Corp), zastępcę i p.o. szefa Panoramy TVP2 a następnie szefa Teleexpressu TVP1, z której to funkcji zrezygnował w listopadzie 2010 r., po wyrzuceniu z Wiadomości TVP kilkunastu dziennikarzy z Jackiem Karnowskim na czele.

 

W latach 2011-2015 prowadził własną działalność gospodarczą, organizując szkolenia medialne dla menadżerów, studentów z Polski i Ukrainy, dziennikarzy Telewizji Biełsat oraz współpracując z portalem wpolityce.pl.

 

W 2015 r. dołączył do zespołu Telewizji Republika jako wydawca programów informacyjnych i publicystycznych.

 

W 2016 r. wrócił do Telewizji Polskiej jako zastępca, a następnie dyrektor Programu 1 TVP, doradca Zarządu TVP i do września 2019 r. jako dyrektor Agencji Kreacji Publicystyki, Dokumentu i Audycji Społecznych TVP.

 

Opanował znajomość języków: francuskiego, angielskiego i rosyjskiego.

 

Żonaty z Elżbietą Karwowską, pracownikiem Kancelarii Senatu RP. Są rodzicami dwóch synów: Krzysztofa i Mikołaja.