W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Programy stypendialne Narodowej Agencji Wymiany Akademickie

07.04.2021

Pragniemy poinformować o uruchomieniu naboru na programy stypendialne Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej: Program im. Gen. Andersa, Program im. Stanisława Ulama, a także promujący polskie szkolnictwo wyższe konkurs „Digital Ambassadors”.

NAWA

Program Anders NAWA - Program stypendialny dla Polonii im. Gen. Wł. Andersa

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej uruchomiła nabór wniosków do kolejnej edycji programu stypendialnego im. Gen. Wł. Andersa! Oferta skierowana jest do młodzieży polonijnej zainteresowanej podjęciem studiów I stopnia, II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich na polskich uczelniach, w trybie stacjonarnym, w języku polskim.

W tym roku na studia I stopnia lub jednolite studia magisterskie mogą aplikować również osoby posiadające polskie obywatelstwo oraz obywatelstwo innego kraju, które odbywały cały okres kształcenia na poziomie szkoły średniej poza granicami Polski.

 

Program im. Stanisława Ulama – mobilność naukowców

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłasza nabór wniosków w programie Ulam NAWA (Program im. Stanisława Ulama). Program pozwala na przyjazdy do Polski zarówno uznanych, jak i obiecujących naukowców, posiadających co najmniej stopień naukowy doktora, którzy wzmocnią potencjał naukowy polskich uczelni i włączą się w prowadzone w nich aktywności naukowe, przede wszystkim projekty badawcze i dydaktykę. W ramach programu możliwe będzie zaproszenie badaczy z zagranicy, bez względu na wiek, reprezentowaną dziedzinę czy kraj pochodzenia, w tym polskich naukowców pracujących na stałe za granicą. Uczelnie oraz instytuty naukowe oraz badawcze mogą zaprosić do Polski specjalistów z priorytetowych dla nich dziedzin, którzy w znaczący sposób rozwiną prowadzone przez daną instytucję badania naukowe, wzmocnią dydaktykę, czy też wesprą instytucję w przygotowywaniu aplikacji o prestiżowe granty.

W ramach programu możliwe są przyjazdy, których celem jest:

• prowadzenie badań naukowych;

• odbycie stażu podoktorskiego;

• pozyskanie materiałów do badań lub publikacji naukowej;

• jako uzupełnienie powyższych aktywności, przyjazd może obejmować również prowadzenie zajęć dydaktycznych w ośrodku goszczącym.

Pobyty zagranicznych naukowców w Polsce mogą trwać od 6 do 24 miesięcy, a beneficjent w ramach Programu otrzyma na czas pobytu comiesięczne stypendium w wysokości 10000 PLN oraz dodatek mobilnościowy, który pozwoli na pokrycie kosztów organizacji podróży. Przyjazdy zagranicznych naukowców mogą rozpocząć się najwcześniej od 1 stycznia 2022 r., a nie później niż 1 października 2022 r.

Termin naboru wniosków upływa 15 czerwca 2021

Więcej informacji znajduje się pod linkiem https://nawa.gov.pl/naukowcy/program-im-ulama

Osobą do kontaktu w sprawach programu im. Ulama NAWA jest Pani dr Magdalena Kowalczyk, e-mail: magdalena.kowalczyk@nawa.gov.pl; tel. + 48 22 390 35 72

 

Konkurs na Digital Ambasadorów NAWA

Wystartował drugi konkurs na Digital Ambasadorów NAWA!

Szukamy osób, które studiują lub studiowały na Polskich uczelniach i które chcą nas wspierać przy promowaniu Polski online!

Jeżeli jesteś studentem lub absolwentem polskiej uczelni i czujesz, że Twoje doświadczenia były wyjątkowe i chcesz się nimi podzielić ze światem, to jest okazja właśnie dla Ciebie!

Włącz się w działania Pionu Komunikacji i promocji NAWA i zostań cyfrowym ambasadorem Polski!

Spiesz się! Czekamy na Twoją aplikację do 12 kwietnia!

Zachęcamy stypendystów NAWA (Program Andersa, Poland My First Choice, im. Banacha lub im. Łukasiewicza) do aplikowania!

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://nawa.gov.pl/.../events.../digital-ambassadors-2021

 

Zachęcamy do subskrybowania newslettera NAWA, w którym na bieżąco informuje się o ofercie programowej NAWA oraz bieżących wydarzeniach ze świata akademickiego i naukowego. Zapisu można dokonać z poziomu strony głównej NAWA w sekcji „Newsletter” https://nawa.gov.pl/ Rezygnacja z subskrypcji możliwa jest w każdym momencie.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}