W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

mWeryfikator

mWeryfikator to bezpłatna i oficjalna rządowa aplikacja na smartfony. Dzięki niej w prosty sposób potwierdzisz dane osoby korzystającej z aplikacji mObywatel.

W jakich sytuacjach możesz skorzystać z weryfikacji danych poprzez mWeryfikator?

  • Podczas obsługi w punktach usługowych lub w przychodni;
  • W szkole i na uczelni;
  • W pociągu lub autobusie – gdy wymagane jest potwierdzenie danych i/lub ważności mLegitymacji;
  • W każdej sytuacji, która wymaga tzw. silnego uwierzytelnienia danych.

Jakie dane osoby zobaczysz w aplikacji mWeryfikator?

  • Przy weryfikacji dokumentu mTożsamość mObywatel sprawdzisz: imiona i nazwisko, zdjęcie w niskiej rozdzielczości, datę i czas dokonania weryfikacji, status certyfikatu.
  • Przy weryfikacji mLegitymacji szkolnej sprawdzisz: imiona i nazwisko, zdjęcie w niskiej rozdzielczości, numer i ważność mLegitymacji, wiek ucznia, nazwę i adres szkoły.
  • Przy weryfikacji mLegitymacji studenckiej sprawdzisz: imiona i nazwisko, zdjęcie w niskiej rozdzielczości, numer i ważność mLegitymacji, wiek studenta i nazwę uczelni.

Wiarygodność danych innej osoby potwierdza status certyfikatu. Zobaczysz go podczas wymiany danych. Dodatkowo możesz sprawdzić jego aktualność online — aby to zrobić, wybierz odpowiednią ikonę, która wyświetla się wraz z danymi weryfikowanej osoby.

UWAGA! Wyświetlone dane nie są przechowywane na twoim urządzeniu mobilnym.

Czego potrzebujesz do skorzystania z aplikacji mWeryfikator?

  • smartfona z systemem operacyjnym iOS (w wersji 12.4) lub Android (w wersji 6.0 lub nowszej) wyposażonego w Bluetooth i aparat fotograficzny;
  • aktywnego połączenia z internetem.

Do aktywacji aplikacji nie jest potrzebna rejestracja ani posiadanie Profilu Zaufanego.

Pamiętaj! Przy pomocy aplikacji mWeryfikator możesz sprawdzać dane wyłącznie użytkowników wersji aplikacji mObywatel posiadających ten sam system operacyjny. Nie ma możliwości sprawdzenia danych użytkownika korzystającego z innego systemu operacyjnego.

Pobierz mWeryfikator

Aplikacja dostępna jest na system Android (wersja 6.0 lub nowsza) i iOS (wersja 12.4 lub nowsza).

Pobierz aplikację:
Android
iOS

{"register":{"columns":[]}}