W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Bitwa o wozy

„Bitwa o wozy” to profrekwencyjna inicjatywa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Grafika promująca drugą edycję akcji profrekwencyjnej MSWiA, na której widnieją dwa wozy ratowniczo-gaśnicze pędzące ulicą oraz napis: Bitwa o wozy 2020, druga tura.

20 czerwca br. wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak poinformowali o akcji "Bitwa o wozy" podczas konferencji prasowej w MSWiA. Zapowiedziano, że w każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł.

Rozstrzygnięcie I tury i zapowiedź II tury

3 lipca br. przedstawiciele 16 gmin poniżej 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w poszczególnych województwach w pierwszym głosowaniu w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymali promesy na sfinasowanie zakupu średniego wozu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

Tego samego dnia minister Mariusz Kamiński ogłosił drugą turę "Bitwy o wozy": wóz strażacki otrzyma gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich w każdym z byłych 49 województw, wg stanu granic województw na dzień 31.12.1998 r. O nowe wozy nie będzie się mogło ubiegać 16 gmin, które otrzymają je w ramach I edycji akcji.

Rozstrzygnięcie II tury

27 lipca br. podczas finału II tury akcji "Bitwa o wozy" przedstawiciele 49 gmin (do 20 tys. mieszkańców) z całej Polski otrzymali promesy na zakup średnich wozów ratowniczo-gaśniczych. Każda z wyróżnionych gmin osiągnęła najwyższą frekwencję w drugiej turze wyborów prezydenckich w każdym z 49 byłych województw (według stanu na 31.12.1998 r.).

{"register":{"columns":[]}}