W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Maciej Wąsik

Sekretarz Stanu

Maciej Wąsik

Życiorys

Maciej Wąsik urodził się 16 października 1969 r. w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Poseł na Sejm VIII kadencji. W ostatnich wyborach parlamentarnych ponownie wybrany do Sejmu z okręgu płocko-ciechanowskiego. 

Urzędnik państwowy i samorządowy. Współtwórca Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W latach 2006-2009 pełnił funkcję zastępcy Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Był radnym m.st. Warszawy oraz radnym do sejmiku mazowieckiego.

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pełni funkcję pierwszego zastępcy ministra Mariusza Kamińskiego i koordynuje działania: Departamentu Budżetu, Departamentu Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego, Departamentu Porządku Publicznego, oraz Departamentu Prawnego. Podlegają mu: Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Komendant Służby Ochrony Państwa i Szef Obrony Cywilnej Kraju. W zakresie obowiązków wiceministra Macieja Wąsika znajduje się również nadzór nad Zakładem Emerytalno-Rentowym MSWiA i Szkołą Główną Służby Pożarniczej.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
26.11.2019 14:27 Adam Nowakowski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Departament Komunikacji Społecznej
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Maciej Wąsik 3.0 23.03.2020 14:59 Magdalena Jakubiak
Maciej Wąsik 2.0 03.12.2019 11:18 Magdalena Jakubiak
Maciej Wąsik 1.0 26.11.2019 14:27 Adam Nowakowski

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}