VIII MEET-UP TOP500 Innovators i PAMI, czyli czas na rozmowę o nowych technologiach

meet up

Już 8-10 maja przedstawiciele start-upów i firm technologicznych, naukowcy, studenci i pracownicy centrów transferu technologii oraz B+R spotkają się we Wrocławiu, by przez 3 dni dyskutować o innowacjach i nowych technologiach. Tematem 8. edycji meet-upu, organizowanego przez stowarzyszenie absolwentów TOP500 Innovators, będzie również współpraca między nauką a biznesem. W tym roku wydarzenie po raz pierwszy  przygotowywane jest we współpracy z Polsko-Amerykańskim Mostem Innowacji.

 

Współpraca między nauką a biznesem

Podczas tego wydarzenia 200 uczestników konferencji, amerykańscy mówcy motywacyjni i przedstawiciele spółek technologicznych spotkają się na terenie Politechniki Wrocławskiej, by wymieniać poglądy, zdobywać wiedzę i zyskać nowe kontakty. Tegoroczne spotkanie odbywa się pod hasłem Beyond Imagination - when the innovation come true i zachęca do nieskrępowanych fantazji na temat nowych technologii – i wcielania ich w życie. Uczestnicy dowiedzą się także, jak przekraczać własne ograniczenia i budować globalny sukces.

Zgromadzeni będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, reprezentantami ambasady amerykańskiej i brytyjskiej czy przedstawicielami Politechniki Wrocławskiej. Konferencja będzie cenną okazją do rozmowy o rozwoju B+R w świetle nowych regulacji prawnych, takich jaki Konstytucja dla Nauki i ustawa o Sieci Badawczej Łukasiewicz.

 

Co jeszcze czeka na uczestników wydarzenia?

Uczestnicy meet-upu będą mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych, podczas których poznają 20 prezesów spółek technologicznych działających w obszarach: Med Tech, Bio Tech, Space czy Industry 4.0. Na uczestników czeka 8 warsztatów szkoleniowych dotyczących m.in. metodyki rozwiązywania skomplikowanych problemów, wystąpień publicznych typu TEDex czy prawnych aspektów rozwoju spółek technologicznych. Wynalazcy i zespoły projektowe będą mieli możliwość zaprezentowania swoich pomysłów uczestnikom konferencji i przedstawicielom funduszy AUGERE Venture i Shape.vc Venture podczas tzw. Pitch Deck, czyli prezentacji przed inwestorami.

Nie zabraknie też czasu na networking. To doskonałe miejsce, by zdobyć nowe informacje, porozmawiać z praktykami i inwestorami, dowiedzieć się więcej o rozwoju technologii na rynku, poszukać ofert pracy, znaleźć pracownika czy partnera naukowego lub biznesowego, sprawdzić swoje pomysły i zyskać nowe umiejętności.

 

Top500 Innovators

Top 500 Innovators to zakończony już program resortu nauki, który umożliwiał uczestnikom udział w 9-tygodniowych programach stażowo-szkoleniowych na najlepszych uczelniach świata.

Dzięki zajęciom prowadzonym przez wybitnych praktyków, wizytom studyjnym i stażom w najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstwach uczestnicy programu uczyli się, jak skutecznie komercjalizować wyniki badań naukowych. Ważną częścią kursu było rozwijanie kompetencji miękkich, takich jak praca w grupie i multidyscyplinarnym zespole badawczym, kreatywne myślenie, efektywne podejmowanie decyzji, rozwiązywanie konfliktów. Uczestnicy programu obserwowali także pracę zagranicznych firm, w których istotną rolę odgrywała komercjalizacja wyników badań, spotykali się z przedsiębiorcami i przedstawicielami venture capital.

Meet-up odbywa się dzięki wsparciu finansowemu z programu DIALOG Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie

Navigation Menu

Metrics