W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Testy i kwarantanna po przyjeździe z Polski do Niemiec

22.10.2020

Od soboty, 17.10.2020 r. godz. 0:00 województwa kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie i świętokrzyskie są uznawane za obszar podwyższonego ryzyka. Od soboty, 24.10.2020 r. godz. 0:00 cała Polska jest uznawana za obszar podwyższonego ryzyka.

koronawirus uwaga

Testy i kwarantanna po przyjeździe z Polski do Niemiec

Od soboty, 17.10.2020 r. godz. 0:00 województwa kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie i świętokrzyskie są uznawane za obszar podwyższonego ryzyka. Od soboty, 24.10.2020 r. godz. 0:00 cała Polska jest uznawana za obszar podwyższonego ryzyka.

Dlatego przy podróży do Niemiec należy liczyć się z obowiązkiem wykonania testu na obecność koronawirusa oraz przebywania w kwarantannie.

Osoby planujące podróż do Niemiec prosimy o zapoznanie się z informacjami na naszej stronie: Testy i kwarantanna w Niemczech. Umieszczone są tam informacje na temat obowiązku wykonania testu i powiązanej z tym kwarantanny, częste pytania i odpowiedzi oraz informacje o przepisach w poszczególnych krajach związkowych.

Ograniczenia nie dotyczą osób przejeżdżających przez Niemcy w tranzycie. 

MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych

Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.

Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

Szczegółowe informacje nt. sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw znajdziesz w naszej zakładce Informacje dla podróżujących.

Zachęcamy do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę na stronie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) pod adresem: https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/country-overviews

 

Materiały

Formularz lokalizacji podróżnych - j. polski
Formularz lokalizacji podróżnych - j. polski.pdf 0.07MB
Informacja Federalnego Ministerstwa Zdrowia przy wjeździe do Niemiec - j. niemiecki
Informacja Federalnego Ministerstwa Zdrowia przy wjeździe do Niemiec - j. niemiecki.pdf 0.66MB
Informacja Federalnego Ministerstwa Zdrowia przy wjeździe do Niemiec - j. angielski
Informacja Federalnego Ministerstwa Zdrowia przy wjeździe do Niemiec - j. angielski.pdf 0.66MB