W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Od 2 do 5 kwietnia 2021 r. (Wielki Piątek i Wielkanoc) - placówki w Niemczech będą nieczynne

30.03.2021

2 kwietnia 2021 r. (Wielki Piątek) jest w Niemczech dniem wolnym od pracy. Dlatego polskie placówki w Niemczech będą nieczynne. 5 kwietnia 2021 r. (Wielkanoc) jest dniem wolnym od pracy w Niemczech i Polsce. Dlatego polskie placówki w Niemczech oraz Centrum Informacji Konsularnej będą nieczynne.

Komunikat

Osoby mające pytania odnośnie do spraw konsularnych (m.in. sprawy paszportowe, złożenie wniosku o transktypcję) zachęcamy do zapoznania się z informacjami umieszczonymi TUTAJ lub prosimy o kontakt z Centrum Informacji Konsularnej: + 49 30 7001 48 00

Telefon Centrum Informacji Konsularnej jest czynny w godzinach 9:00-17:00. Kontakt z CIK jest możliwy także w dni wolne od pracy w Niemczech, które są jednocześnie dniami roboczymi w Polsce (np. w Wielki Piątek). W przypadkach wymagających bezpośredniego kontaktu z konsulem, pracownicy CIK doradzą, jak postępować.

Aktualne informacje na temat obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa w Niemczech (m.in. zasady wjazdu, tranzytu i kwarantanny) można znaleźć TUTAJ

 

***

W sytuacjach nagłych, wymagających pilnej interwencji konsula, możliwy jest kontakt ze zintegrowanym telefonem dyżurnym pod numerem telefonu: + 49 30 7001 4801WAŻNE! Telefon alarmowy nie jest telefonem informacyjnym. Pracownicy Centrum Operacyjnego MSZ nie udzielają informacji odnośnie do zasad kwarantanny w Niemczech lub Polsce. Kontakt możliwy jest tylko w sprawach losowych wymagających niezwłocznej interwencji konsula (np. wypadków, zagrożenia życia i/lub zdrowia obywateli polskich przebywających na terytorium Niemiec).