W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Dzień 112

Relacje z obchodów centralnych Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego oraz uroczystości lokalnych w CPR.

Zdjęcie z operatorem numerów alarmowych


11 lutego numer alarmowy 112 obchodzi swoje urodziny!

Co roku dzień ten poświęcony jest zwiększaniu świadomości na temat Europejskiego Numeru Alarmowego 112.
Państwa członkowskie EENA (Europejskiego Stowarzyszenia Numeru Alarmowego) organizują wtedy wydarzenia promujące numer alarmowy 112, tym samym wspierając rozpowszechnienie jego idei.

Z roku na rok liczba zgłoszeń niezasadnych kierowanych na numer alarmowy 112 spada, co oznacza, że kampanie promujące oraz szeroko pojęta edukacja, prowadzona m.in. przez operatorów numerów alarmowych wśród społeczeństwa przynosi oczekiwane efekty.

Niestety, w dalszym ciągu znajomość zasad funkcjonowania numeru alarmowego 112 nie jest zadowalająca na tyle, by uznać naszą misję za zakończoną.

Dzień 112 to doskonała okazja, aby przypomnieć kiedy dzwonić na numer alarmowy 112, jak zgłaszać i co robić w nagłych wypadkach, a także by przekazać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

Materiały

Minister Joachim Brudziński na Europejskim Dniu Numeru Alarmowego 112
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
19.04.2019 11:04 Ilona Skwierzyńska
Pierwsza publikacja:
19.04.2019 11:04 Ilona Skwierzyńska