W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

11 listopada zapraszamy do Warszawy na piknik wojskowy „Służymy Niepodległej”

11 listopada w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy wszystkich mieszkańców stolicy i gości na piknik wojskowy, który odbędzie się w okolicach placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Razem uczcijmy 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę!

cover-krakowskie

O godz. 12.00 przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbędzie się Uroczysta Odprawa Wart z udziałem najważniejszych osób w państwie. Bezpośrednio po jej zakończeniu, rozpocznie się, przygotowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej ,  piknik wojskowy „Służymy Niepodległej”. 

W okolicach placu Piłsudskiego żołnierze zaprezentują najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, m. in. Poprady, Langusty, Rosomaki, MATV MRAP. Będą także czołgi Leopard z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej. Żandarmeria Wojskowa zaprezentuje lekkie pojazdy opancerzone SandCat. Na stoiskach będzie można zobaczyć indywidualne wyposażenie żołnierzy z różnych jednostek Wojska Polskiego.  Swoje stoisko promocyjne i informacyjne wystawią m. in.  terytorialsi. Z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej będziecie mogli porozmawiać o zaletach służby w najmłodszym rodzaju wojsk. Będzie to także okazja, żeby zobaczyć m. in. karabiny wyborowe, karabinki MSBS Grot, celowniki noktowizyjne, które są na wyposażeniu jednostek. 

O zasadach rekrutacji do wszystkich rodzajów sił zbrojnych, będzie można porozmawiać się na stoisku informacyjnym ‘”Zostań żołnierzem”. W mobilnym zespole rekrutacyjnym dowiecie się co zrobić, aby wstąpić w szeregi Wojska Polskiego, rozpocząć naukę na uczelni wojskowej albo wojskowej szkole średniej oraz gdzie się zgłosić, aby dołączyć do programu Legia Akademicka. 

Będzie także strefa gier i zabaw dla najmłodszych przygotowana przez Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej. 

Przed Dowództwem Garnizonu Warszawa będą dostępne do obejrzenia repliki historycznych dział, z których oddawany jest salut armatni. Żołnierze z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego w czasie Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia oddają salut armatni składający się z 12 salw, a 3 maja i 11 listopada tzw. salut narodowy, czyli 21 wystrzałów. 

Na pikniku będzie można skosztować wojskowej kuchni polowej, gdzie wojskowi kucharze będą częstować tradycyjną wojskową grochówką. 

Czekamy na naszych gości 11 listopada od godz. 12.00 na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. 
Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu

11 listopada od 13.00 do 20.30 zapraszamy w imieniu organizatorów na Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu. Główne wydarzenia odbędą się na trzech scenach – muzycznej, tanecznej i dla dzieci. Poza tym odbędzie się m.in. parada zabytkowych konnych parowozów, zobaczymy też automobile zabytkowe z lat 1920 – 1950 ze zbiorów Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach koło Warszawy. Na Krakowskiem Przedmieściu będzie można także spotkać wytworne damy z Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Bluszcz” w strojach eleganckich jakby prosto ze stron żurnali, porządku zaś strzec będą policjanci w historycznych mundurach. Całość imprezy rozpocznie się  o godzinie 13:00, odśpiewaniem Hymnu Polskiego na scenie tanecznej oraz na scenie dla dzieci. Tym samym nawiążemy do ogólnopolskiej akcji śpiewania Hymnu Polskiego 11 – Niepodległa do hymnu!  Na scenie tanecznej Mazurek Dąbrowskiego zagramy na polskich ludowych instrumentach. Na scenie dla dzieci hymn zostanie odśpiewany przez Zespół Wokalny Akademii Młodych Talentów.

Więcej informacji tutaj.