W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Już jutro Festiwal orkiestr w mundurach i piknik Wojska Polskiego oraz służb MSWiA!

Prawie 400 muzyków z 7 orkiestr w 120 minut zagra ponad 130 fragmentów pieśni patriotycznych i współczesnych melodii. Zaprezentowanych zostanie ponad 60 ciężkich pojazdów wojskowych, policji i straży pożarnej. Dla amatorów polowej kuchni przygotowanych będzie 7000 porcji grochówki i 1000 bochenków ciepłego chleba z wojskowej piekarni - to tylko część atrakcji, jakie czekają na wszystkich gości 5 października podczas Festiwalu orkiestr w mundurach oraz pikniku Wojska Polskiego i służb podległych MSWiA.

Plakat festiwal orkiestr w mundurach

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Wstęp wolny.

Na Festiwal organizowany w ramach obchodów 20-lecia Polski w NATO zapraszamy w sobotę o godz. 18.00 na stadion PGE Narodowy w Warszawie. Wcześniej wszystkich gości zapraszamy na piknik. Od godz. 15.00 wokół PGE Narodowego zaprezentowany zostanie najnowocześniejszy sprzęt wojskowy – pojazdy kołowe i gąsienicowe, wyposażenie indywidualne żołnierzy. Wśród pojazdów będą czołgi Leopard, moździerz samobieżny RAK, pojazdy wojsk specjalnych MATV MRAP czy jeden z najnowszych sprzętów będących na wyposażeniu jednostek Wojska Polskiego – samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD. Będzie można zobaczyć infrastrukturę szpitala polowego wraz z wyposażeniem oraz Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak w wersji medycznej.

W tym dniu Wojsko Polskie przeprowadzi także kolejną już w tym roku  akcję krwiodawstwa. Od godz. 15.00 w „medycznej” strefie pikniku będzie można oddać krew, nauczyć się jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy medycznej. Wojskowi lekarze zmierzą ciśnienie i wykonają badanie poziomu cukru we krwi. 
 
W trakcie pikniku nie zabraknie również zespołów rekrutacyjnych działających w ramach kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. W wojskowym mobilnym zespole rekrutacyjnym dowiecie się co zrobić, aby wstąpić w szeregi Wojska Polskiego, rozpocząć naukę na uczelni wojskowej albo w otwartym w tym roku Wojskowym Ogólnokształcącym Liceum Informatycznym. Na pewno będziecie mogli spotkać się i porozmawiać o służbie z żołnierzami jednostek, które wchodzą w skład najnowszej, formowanej obecnie czwartej dywizji Wojska Polskiego – 18. Dywizji Zmechanizowanej.

Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.