W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Już tylko 3 dni do Festiwalu orkiestr w mundurach!

02.10.2019

5 października 2019 r. w Warszawie na Stadionie PGE Narodowy odbędzie się niezwykły Festiwal Orkiestr w Mundurach i największy w Polsce piknik z Wojskiem Polskim oraz służbami podległymi Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

komunikacja_festiwal orkiestr w mundurach

Od godziny 15.00 na pikniku wokół korony stadionu będzie prezentowane wyposażenie i sprzęt wojska oraz służb mundurowych. Natomiast od godziny 18.00 do 20.00 na stadionie PGE Narodowy wybrzmiewać będą melodie pieśni patriotycznych, a także współczesny repertuar w wykonaniu orkiestr mundurowych. Będzie także okazja do wspólnego śpiewu.

Bramy PGE Narodowego są otwarte dla wszystkich gości, nie jest wymagany bilet wstępu.   

Zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej, aby dotrzeć jak najbliżej PGE Narodowego. Na festiwal i piknik można dojechać w wygodny i szybki sposób każdym środkiem transportu:
- autobusem: przystanek Rondo Waszyngtona, linie: 102, 111, 117, 123, 128, 146, 147, 158, 166, 507, 509, 521.
- tramwajem: przystanek Rondo Waszyngtona, linie: 7, 9, 22, 24, 45;
- koleją: stacja Warszawa Stadion, pociągi SKM i Kolei Mazowieckich;
- metrem: stacja "Stadion Narodowy";
- rowerem miejskim Veturilo: stacja Rondo Waszyngtona - PGE Narodowy.

W przypadku podróży samochodem również nie będzie problemu z dostaniem się na festiwal: stadion jest położony przy Al. Ks. Poniatowskiego i ulicach Zielenieckiej, Siwca oraz Wybrzeże Szczecińskie. Dostępny jest odpłatny parking, szczegóły: www.pgenarodowy.pl/kontakt/parking .

Wszystkich gości zapraszamy do wejścia bramą nr 2, 3, 10  lub 11. Wejście dla osób z niepełnosprawnościami odbywa się bramą numer 1,  a wjazd dla osób z niepełnosprawnościami odbywa się  bramą numer 6 na poziom B3 lub parking przed bramą numer 1. Możliwy jest także wcześniejszy kontakt z Koordynatorem ds. Osób z niepełnosprawnością – email: niepelnosprawni@pgenarodowy.pl.

Przypominamy, że 5 października z ruchu kołowego w godzinach 6:00 – 21:00  w okolicach stadionu będzie wyłączona ulica Siwca.

Szczegóły koncertu

Festiwal, organizowany w ramach obchodów 20-lecia Polski w NATO, będzie doskonałą okazją do wysłuchania koncertów w wykonaniu muzyków z orkiestr wojskowych, orkiestry Straży Granicznej, straży pożarnej oraz Policji. Będzie Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia, Marynarki Wojennej z Gdyni, Sił Powietrznych z Poznania oraz Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego z Warszawy. Do wojskowych dołączą orkiestry MSWiA – Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza, Orkiestra Reprezentacyjna Policji z Warszawy oraz Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna.

W trakcie imprezy na gości czekać będzie wiele niespodzianek – m.in. taniec Rosomaków, prezentacja wyszkolenia żołnierzy wojsk specjalnych i show  policjantów na motocyklach. Wśród atrakcji znajdzie się także pokaz musztry paradnej w wykonaniu żołnierzy. Będzie także okazja, aby wspólnie zaśpiewać znane i popularne piosenki.

Koncertowi będzie towarzyszył największy w Polsce piknik wojskowy, na który zapraszamy już od godz. 15.00. Wokół PGE Narodowego zaprezentowany zostanie najnowocześniejszy sprzęt wojskowy – pojazdy kołowe i gąsiennicowe, wyposażenie indywidualne żołnierzy. Wśród pojazdów będą czołgi Leopard, moździerz samobieżny RAK, pojazdy wojsk specjalnych MATV MRAP czy jeden z najnowszych sprzętów będących na wyposażeniu jednostek Wojska Polskiego – samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD. Będzie można zobaczyć infrastrukturę szpitala polowego wraz z wyposażeniem oraz Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak w wersji medycznej.

Na pikniku będą obecni żołnierze wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej, wojsk specjalnych i żandarmerii wojskowej oraz najmłodszej formacji, jaką są Wojska Obrony Terytorialnej. Żołnierze z 6 Brygady Powietrznodesantowej zaprezentują indywidualne wyposażenie skoczków spadochronowych, a żołnierze z jednostek specjalnych - GROM, NIL, FORMOZA , AGAT i Jednostki Wojskowej KOMANDOSÓW – zaprezentują najnowszą broń i sprzęt obserwacyjny oraz sprzęt łączności. Będą także saperzy z 2. Pułku Inżynieryjnego, którzy zaprezentują wykrywacze min i metali oraz kombinezony przeciwwybuchowe.

W tym dniu goście będą mogli zapoznać się również ze sprzętem policji, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej. Na stoisku Straży Granicznej o służbie będą opowiadać m.in. funkcjonariusze, którzy mają doświadczenie w pracy na przejściach granicznych, a także przewodnicy psów. Państwowa Straż Pożarna zaprezentuje najnowszy sprzęt wykorzystywany w akcjach ratowniczych, w tym m.in. sprzęt Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej, samochody gaśnicze oraz samochody dowodzenia i łączności. Policja pokaże m. in. Mobilny Posterunek Policji oraz Mobilne Centrum Monitoringu i Ambulans Kryminalistyczny. Będzie także łódź motorowa oraz sprzęt minersko – pirotechniczny. To tylko niektóre z atrakcji, które na piknik przygotowało wojsko oraz służby podległe MSWiA.

A może rozważysz czy zostaniesz żołnierzem?

W trakcie pikniku nie zabraknie również zespołów rekrutacyjnych działających w ramach kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. W wojskowym mobilnym zespole rekrutacyjnym dowiecie się co zrobić, aby wstąpić w szeregi Wojska Polskiego, rozpocząć naukę na uczelni wojskowej albo w otwartym w tym roku Wojskowym Ogólnokształcącym Liceum Informatycznym. Na pewno będziecie mogli spotkać się i porozmawiać o służbie z żołnierzami jednostek, które wchodzą w skład najnowszej, formowanej obecnie czwartej dywizji Wojska Polskiego – 18. Dywizji Zmechanizowanej.

Na wojskowym pikniku nie może zabraknąć wojskowej kuchni polowej. Tym razem kucharze będą częstować wypiekanym w niej chlebem oraz tradycyjną wojskową grochówką.

Wstęp bezpłatny. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.