W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Prośba o monitorowanie

[Tytuł]

Zgłoś do Państwowej Komisji ds. Pedofilii potrzebę monitorowania postępowania w sprawie przestępstwa pedofilii lub innego nadużycia seksualnego na szkodę małoletniego poniżej lat 15.

[Wprowadzenie]

Wiesz, że toczy się postępowanie przed organami ścigania (policją, prokuraturą) lub sądem w sprawie przestępstwa pedofilii lub innego nadużycia seksualnego na szkodę małoletniego poniżej lat 15? Uważasz, że postępowanie takie powinno być monitorowanie przez niezależny podmiot? Zgłoś to do Państwowej Komisji ds. Pedofilii.

 [Kto może zgłaszać?]

Każdy, kto ma informacje, że toczy się postępowanie przed organami ścigania (policją, prokuraturą) lub sądem w sprawie przestępstwa pedofilii lub innego nadużycia seksualnego na szkodę małoletniego poniżej lat 15.

 [Kiedy zgłaszasz?]

Gdy wiesz że toczy się postępowanie przed organami ścigania (policją, prokuraturą) lub sądem w sprawie przestępstwa pedofilii lub innego nadużycia seksualnego na szkodę małoletniego poniżej lat 15 (pobierz formularz PDF lub doc).


 [Jak możesz zgłaszać?]

 1. Osobiście - umów się wcześniej telefonicznie na spotkanie pod numerem 22 699 60 52,  
 2. Elektronicznie - wyślij e-mail zawierający uzupełniony formularz lub informacje określone w formularzu na adres: zgloszenie@pkdp.gov.pl,
  1. Pocztą tradycyjną -  wyślij na adres: Państwowa Komisja ds. Pedofilii, ul. Twarda 18, 00-105 Warszawa, list z formularzem lub z następującymi informacjami:

   Na etapie postęowania przygotowawczego (prowadzonego przez prokuraturę):
 • Dane prokuratury, która prowadzi posępowanie,
 • Sygnatura akt,
 • Imię i nazwisko pokrzywdzonego,
 • Imię i nazwisko podejrzanego, o ile jest znane,
 • Uwagi (zarzuty) do toczącego się postępowania, dodatkowe informacje, wnioski.
   

Na etapie postępowania sądowego:

 • Dane sądu, przed którym sprawa się toczy,
 • Sygnatura akt,
 • Imię i nazwisko pokrzywdzonego
 • Imię i nazwisko oskarżonego, o ile jest znane,
 • Uwagi (zarzuty) do toczącego się postępowania, dodatkowe informacje, wnioski.

 

[Ile zapłacisz?]

Pomoc Państwowej Komisji ds. Pedofilii jest bezpłatna.

 [Dlaczego warto?]

Przemoc, również ta seksualna, karmi się milczeniem. Dlatego – aby pomóc sobie lub innym – zawsze warto informować o takiej krzywdzie.

 [Podstawa prawna]

Ustawa z dn. 30 sierpnia 2019 r. o Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowa Komisja do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych –iod@pkdp.gov.pl.

 

Materiały

zgłoszenia​_monitorowania
PKDP​_formularz​_zgłoszenia​_monitorowania​_postępowania.pdf 0.20MB
zgłoszenia​_monitorowania
PKDP​_formularz​_zgłoszenia​_monitorowania​_postępowania.doc 0.04MB