W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Have a look - fundacja rodziny Staraków

Projekt edukacyjno-artystyczny realizowany w ramach III edycji Programu Grantowego Wena Fundacji Rodziny Staraków. Realizowany przez grupę uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy pod opieką nauczycieli.

grafika z niebieskim tłem i białym stylizowanym napisem have a look

Projekt “HAVE A LOOK – książka obrazowa”

Celem projektu jest propagowanie idei otwartości, współpracy międzynarodowej i wymiany doświadczeń z okresu pandemii. Punktem wyjścia do wspólnych działań twórczych jest ilustracja do książki “Have a Look”, którą wspólnie wykonają 2-osobowe zespoły, online. Uczniowie aktywizują się do znalezienia poprzez media społecznościowe i indywidualne kontakty, ilustratorów z całego świata, z którymi będą pracować w duecie nad rozkładówką książki. Problemy stawiane w publikacji, której punktem wyjścia jest OKNO – mają zachęcać do poszukiwania różnorodnych sposobów postrzegania rzeczywistości.

Efektem projektu jest uwrażliwienie uczniów na otwartość interpretacyjną, jaka zawarta jest w dobrej ilustracji. Dialog artystyczny wspólnej pracy dwóch twórców nad jedną pracą plastyczną. Projekt nauczy młodzież opracować graficznie książkę, korzystać z programu graficznego – InDesign. Uczniowie będą mieli okazję prześledzić cały tok wydawniczy od projektów wstępnych, poprzez projektowanie właściwe, skład, przygotowanie do druku oraz sam wydruk i proces promocji książki.  Powstała z tego doświadczania broszura know-how będzie zbiorem informacji ścieżki rozwoju w zawodzie ilustratora. Biblioteka szkolna zostanie wzbogacona o wyjątkowy zestaw artystycznych książek ilustrowanych, wybranych w oparciu o zainteresowania młodzieży i aktualne tendencje na międzynarodowym rynku wydawniczym.

Materiały

https://starakfoundation.org/pl/wena/edycja
{"register":{"columns":[]}}