W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat Prokuratury Rejonowej w Lipnie

15.04.2021

Baner ważny komunikat. W tle młotek

W dniu 21 marca 2021 roku Prokuratura Rejonowa w Lipnie wszczęła dochodzenie w sprawie naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym w dniu    19 marca 2021 roku w miejscowości Ośmiałowo, gm. Lipno, woj. kujawsko-pomorskie i spowodowania wypadku drogowego, w którym obrażeń ciała powyżej siedmiu dni doznał Kacper Sz.
W dniu 21 marca 2021 roku Mariuszowi K. przedstawiono zarzut o to, że:
I. w dniu 19 marca 2021 roku w miejscowości Ośmiałowo, gm. Lipno, woj. kujawsko-pomorskie znajdując się w stanie nietrzeźwości, kierując podjazdem mechanicznym marki Ford Focus z przyczepką w ruchu lądowym, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób że, nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków drogowych i o ograniczonej widoczności, czym nieumyślnie spowodował wypadek drogowy, w wyniku którego obrażeń ciała doznał poruszający się drogą Kacper Sz. w postaci złamania obu kończyn dolnych oraz uszkodzenia nerki w dużym stopniu, powodując naruszenie czynności narządów ciała na okres powyżej 7 (siedmiu) dni, po czym oddalił się miejsca zdarzenia
tj. o czyn z art. 177 § 1 k.k. w zw. z art. 178 § 1 k.k.
II. w dniu 19 marca 2021 roku w miejscowości Ośmiałowo, gm. Lipno, woj. kujawsko-pomorskie kierował samochodem osobowym marki Ford wraz z przyczepką w ruchu lądowym po drodze publicznej znajdując się w stanie nietrzeźwości tj. o czyn z art. 178a § 1 k.k,
III. w dniu 19 marca 2021 roku na trasie Ośmiałowo-Lipno, woj. kujawsko- pomorskie kierował samochodem marki VW Transporter w ruchu lądowym po drodze publicznej znajdując się w stanie nietrzeźwości , tj. o czyn z art. 178a § 1 k.k.
Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Lipnie w dniu 22 marca 2021 roku zastosował wobec Mariusza K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
W chwili obecnej wykonywane są dalsze czynności procesowe w sprawie zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzeń.

Prokurator Rejonowy 
w Lipnie