W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat Prokuratury Rejonowej w Radziejowie

17.05.2021

Baner ważny komunikat. W tle młotek

Prokuratura Rejonowa w Radziejowie nadzorowała postępowanie przeciwko Michałowi S. podejrzewanemu o to, że:
1.    w dniu 28 lutego 2021 r. w Radziejowie, pow. radziejowskim, woj. kujawsko - pomorskim, po uprzednim otwarciu wcześniej podstępnie zdobytym oryginalnym kluczykiem dostał się do wnętrza, a następnie dokonał zaboru w celu przywłaszczenia samochodu osobowego marki BMW E46 wartości  20 000 zł, czym działał na szkodę Jacka G., tj. o czyn z art 279 §1 kk;
2.    w dniu 28 lutego 2021 r, w Radziejowie, pow. radziejowskim, woj. kujawsko - pomorskim kierował w ruchu lądowym samochodem osobowym marki Fiat Seicento oraz samochodem osobowym marki BMW E46 pomimo sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, ponadto czynu tego dopuścił się nie stosując się do decyzji wydanej przez Starostę Kolskiego o cofnięciu uprawnień do kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, tj. o czyn z art. 244 kk i art. 180 a kk w zw. z art. 11 §2 kk w zw. z art. 12 § 1 kk
W wyniku czynności dochodzeniowo - śledczych ustalono, iż podejrzany Michał S. wykorzystał dane innej osoby do zarejestrowania karty sim, której to później użył w celu kontaktu z pokrzywdzonym Jackiem G. W celu przygotowania się do popełnienia zarzucanego mu czynu zabrał ze sobą dwa podobnie wyglądające kluczyki od samochodu BMW, aby zamienić jeden z nich z oryginalnym i dokonać zaboru auta.
Nadto ustalono, że aktualnie toczyło się przeciwko niemu postępowanie o podobne czyny przez Prokuraturę Rejonową w Turku, gdzie został skierowany też akt oskarżenia, jak i też Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach prowadzi w sprawie kradzieży pojazdu marki BMW 530, w którym również podejrzanym jest też Michał S, W w/w postępowaniu zastosowano wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci: zakazu opuszczania kraju, dozoru Policji 4 razy w tygodniu w KPP Koło oraz zakazu polegającym na zawiadamianiu o zamierzonym wyjeździe poza miejsce zamieszkania trwającym dłużej niż 3 dni oraz terminie powrotu, ale okazały się one jak widać nieskuteczne, skoro podejrzany dopuszczał się kolejnych tego rodzaju czynów. Dlatego na wniosek tut. Prokuratury w niniejszej sprawie Sąd zastosował już wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, aby uniemożliwić mu dalsze popełnianie przestępstw.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego Michał S. przyznał się do popełniania zarzucanych mu czynów. W swoich wyjaśnieniach próbował on zrzucić winę na rzekomych mocodawców, na polecenie których miałby on dokonywać tych kradzieży. Jednak przeprowadzone postępowanie nie potwierdziło tych okoliczności, a była to jedynie linia obrony podejrzanego, aby nie stosować wobec niego tymczasowego aresztowania. Podejrzany mimo młodego wieku był już wcześniej karany za podobne czyny.

Prokurator Rejonowy
w Radziejowie