W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat Prokuratury Rejonowej w Rypinie

17.05.2021

Baner ważny komunikat. W tle młotek

Prokuratura Rejonowa w Rypinie skierowała do Sądu Rejonowego w Rypinie akt oskarżenia przeciwko Marcinowi K., któremu zarzucono, że:

I.    W okresie od 5 do 6 lutego 2021 roku w Rypinie, woj. kujawsko-pomorskie, wykorzystując nieobecność pokrzywdzonej w miejscu zamieszkania , zabrał w celu przywłaszczenia pierścionek złoty o wartości 700 złotych na szkodę matki I-łanny Czajkowskiej to jest o czyn z art. 278§ 1 kk,
II.    W dniu 10 października 2020 roku w miejscowości Rypin, woj. kujawsko- pomorskie, wykorzystując nieobecność osób , po uprzednim wyłamaniu zamka w drzwiach od pokoju wszedł do jego wnętrza , skąd zabrał w celu przywłaszczenia telewizor marki Philips o wartości 700 złotych , mikser ręczny Grundig o wartości 60 złotych, generator pary firmy Braun o wartości 550 złotych oraz tester TECTRO o wartości 40 złotych , wszystko o łącznej wartości 1350 złotych a następnie sprzedał w Lombardzie w Rypinie , czym działał na szkodę Hanny Czajkowskiej. - to jest o czyn z art. 279§ 1 kk.
III.    W dniu 21 listopada 2020 roku w miejscowości Rypin , woj. kujawsko-pomorskie przywłaszczył użyczony przez matkę telewizor marki Philips o wartości 600 złotych , który sprzedał w lombardzie w Rypinie , czym działał na szkodę Hanny Czajkowskiej - to jest o czyn art. 284S1 kk

Oskarżony przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów. W loku postępowania przygotowawczego odzyskano skradzione przedmioty, które zwrócono pokrzywdzonej osobie.

Prokurator Rejonowy
w Rypinie